Rus Büyükelçi Aleksey Yerhov, Sağlık Bakanı Koca ile...

Rus Büyükelçi Aleksey Yerhov, Sağlık Bakanı Koca ile görüştü

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, ülkelerinin sağlık alanındaki işbirliğinin genişletilmesini ele aldıkları bir görüşme gerçekleştirdikleri belirtildi...

19 Ocak 2021 - 18:02

Ankara’daki Rusya Büyükelçiliği’nin Twitter üstünden yapılan açıklamada Büyükelçi Yerhov’un Sağlık Bakanı Koca ile bir araya geldiği kaydedildi. ‘Sıcak ve yapıcı’ bir atmosferde geçtiği belirtilen görüşme sırasında, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı arasındaki işbirliği de dahil olmak üzere, Rusya ve Türkiye’nin sağlık alanında işbirliğinin genişletilmesi konusunun ele alındığı belirtildi. 

Twitter üstünden yapılan açıklamada koronavirüs aşısı konusunda bir işbirliği ihtimalinden doğrudan bahsedilmemiş olsa da RDIF, Rusya’nın onaylanmış ilk koronavirüs aşısı olan Sputnik V’nin finansörü. Sputnik V'nin ülke dışında üretimiyle ilgili işbirliği anlaşmalarını da RDIF yapıyor.Sputnik V ile Rusya’nın tamamında yaygın aşılama programı başlatılmış durumda. Klinik testlerde olduğu gibi yaygın aşılama programı başlatılmasının ardından da aşının ciddi ya da beklenmedik bir yan etkisi görülmüş değil.

Aşının etkililik oranıysa sonuçların analizinin yapıldığı son kontrol noktasında yüzde 91.4 olarak tespit edildi.

Kaynak: Sputnik

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar partisinden istifa etti
CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar partisinden istifa etti
Selin vurduğu Homeros Vadisi yeniden ayağa kaldırılıyor
Selin vurduğu Homeros Vadisi yeniden ayağa kaldırılıyor