Saatler geri mi alındı? Türkiye’de şu an saat kaç, nasıl...

Saatler geri mi alındı? Türkiye’de şu an saat kaç, nasıl öğrenilir?

2016 yılından beri sabit saat uygulamasına geçen Türkiye de her yıl olduğu gibi bu yıl da saat karmaşası yaşanmaya devam ediyor.

25 Ekim 2020 - 10:04

2016 yılından beri sabit saat uygulamasına geçen Türkiye de her yıl olduğu gibi bu yıl da saat karmaşası yaşanmaya devam ediyor. Teknolojik aletlerin bir kısmı kendiliğinden saatleri geri alınca tüm saatler farklı bir zamanı göstermeye başladı, saatin kaç olduğuna dair kafa karışıklığı yaşayan vatandaşların ilk başvurduğu yöntem 'da "Saat kaç?" araması yapmak oldu.

STLER GERİ ALINDI MI?

Telefondaki saat farklı, duvardaki saat farklı zamanları işaret edince vatandaşlar üzerinde saat kaç sorusuna cevap aramaya başladı.

Kış saati uygulamasında geçildiğini zannedenler 'saat kaç diye aramaya başladı. Türkiye zaten yaz saati uygulamasında olduğu için saatler geri alınmadı. Yaz saati uygulaması (YSU) herhangi bir ülkede veya bölgede gün ışığından, sabahları daha az, öğleden sonra daha çok yararlanmak üzere, periyodik olarak, saatlerin belirli bir miktarda değiştirilmesidir. Ancak Türkiye bu yıl kış saatine geçmedi.

FOTO: SHUTTERSTOCK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
RTÜK'e lisans başvurusu yapmamıştı! Dünyaca ünlü müzik platformuna erişim engeli
RTÜK'e lisans başvurusu yapmamıştı! Dünyaca ünlü müzik...
Okul öncesi eğitim kurumları kapandı mı, ne zaman kapanacak? Anaokulları, ana sınıflar, kreşler kapandı mı?
Okul öncesi eğitim kurumları kapandı mı, ne zaman kapanacak?...