Sabancı Kısa Film Ödüllerine "Cansuyu"

Sabancı Kısa Film Ödüllerine "Cansuyu"

5. Sabancı Kısa Film Ödülleri sahiplerini buldu. Sabancı Vakfının düzenlediği Kısa Film Yarışmasının birinciliğine "Cansuyu" filmiyle Anıl Gök değer görüldü...

14 Ocak 2021 - 11:48 - Güncelleme: 14 Ocak 2021 - 13:27

"Kısa Film Uzun Etki" sloganıyla bu sene beşincisi düzenlenen Sabancı Kısa Film Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. 13 eserin finale kaldığı yarışma bu sene ilk defa YouTube üzerinden canlı yayınla gerçekleşti. Jüri üyeleri ve yarışmalar ödül törenine çevrimiçi olarak katıldı. 


Kısa Film Yarışmasının bu seneki teması "Değişen iklimler ve Değişen Hayatlar" üzerine. Ödül töreni Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan’ın ev sahipliğinde ve Zeynep Atakan’ın sanat yönetmenliğinde gerçekleşti. 5. Kısa Film Yarışması’nın jürisi, Türkiye’den yönetmen ve senarist Tayfun Pirselimoğlu ve ödüllü oyuncu Belçim Bilgin’in yanı sıra yurt dışından sinema yazarı Barbara Lorey de Lacharrière, ünlü Gürcü yönetmen Ana Urushadze ve Saraybosna Film Festivali kurucusu, festival direktörü ve film yapımcısı Mirsad Purivatra’nın değerlendirmeleriyle belirlendi. 
Yarışmada birincilik ödülü Anıl Gök'ün "Cansuyu" filmine Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı tarafından, “Taze Süt” filmiyle ikinci olan Ömer Faruk Güler’in ödülü Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan tarafından ve “Tatile Gidiyoruz” filmiyle üçüncü olan Aral Ariel Goldenberg’in ödülü yarışmanın Kanaat Önderi Tamara Kotevska tarafından verildi. 

Mansiyon ödülleri ise Zeynep Atakan tarafından Yeliz Gürkan'ın "Kimin Umurunda" ve Can Yeşiloğlu'nun "hayır" filmine verildi. 

Kaynak: Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Tabip Odası’ndan Koronavirüs açıklaması!
İzmir Tabip Odası’ndan Koronavirüs açıklaması!
İzmir’de kaç kişiye koronavirüs aşısı yapıldı?
İzmir’de kaç kişiye koronavirüs aşısı yapıldı?