Saçlarını 1 ay boyunca yıkamadı! İşte sonuç

Saçlarını 1 ay boyunca yıkamadı! İşte sonuç

Saç yıkamak günlük hayat içinde zaman zaman bir angaryaya dönüşebilir. Güzellik editörü Sioban O'Connor, saçlarını bir ay boyunca yıkamadı ve sonuçları okuyucularıyla paylaştı!

14 Ağustos 2020 - 18:18

‘Şampuansızlık’ hareketi, modern ürünler kullanmadan saçların daha iyi durumda olacağını savunuyor.

52 yaşındaki televizyon yıldızı Ulrika Jonsson da Instagram’da takipçilerine, saçlarını yıkamaktan nefret ettiğini itiraf etti.

 

Cilt uzmanı Emma Coleman “Magnezyum ve çinko, saç köklerinin sağlığı için önemlidir ve kimyasal bazlı şampuanlar saçın bu besinlerden faydalanmasını zorlaştırır. Öte yandan şampuan kullanmamak saç diplerindeki gözenekleri tıkayan bir kir tabakası oluşmasını kolaylaştırabilir” dedi.

Şampuansızlık akımının takipçileri, saçları yıkamamak konusunda dördüncü haftanın bir dönüm noktası olduğunu, dört haftanın sonunda saçların daha sağlıklı olduğunu savunuyor.

Şampuanlamak mı? Şampuanlamamak mı? Sioban O’Connor bu sorunun yanıtını aramaya karar verdi ve bir ay boyunca saçlarını yıkamayarak oluşan değişimi paylaştı.

BİRİNCİ GÜN

Siobhan O’Connor, haftada üç kez şampuanlama düzenini bir aylığına bırakmaya karar verdi

Deneyine başlamadan bir gece önce O’Connor, saçlarının daha yavaş kirlenmesi umuduyla son bir kez masaj ve şampuanla saçlarını yıkadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Simitçi gibi davranıp bayılma numarası yapan ve vatandaşlardan para alan kişiye para cezası kesildi
Simitçi gibi davranıp bayılma numarası yapan ve vatandaşlardan...
Bazı Gökçeada seferleri iptal edildi!
Bazı Gökçeada seferleri iptal edildi!