Sağlık Kompleksi’nin yer teslimi gerçekleştirildi.

Sağlık Kompleksi’nin yer teslimi gerçekleştirildi.

25 Şubat 2021 - 22:18

Nazilli’de eski SSK Hastanesi’nin bulunduğu alana inşa edilecek Sağlık Kompleksi’nin yer teslimi gerçekleştirildi.


Nazilli’de 1 Aralık 2020 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen ve 10 Şubat 2021 tarihinde sözleşmesi imzalanan Sağlık Merkezi’nin yer teslimi yapıldı. Yer teslim törenine Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, Bakanlık, İl Sağlık Müdürlüğü ve yüklenici firma olan Bilim Altyapı İnşaat Ltd.Şti yetkilileri katıldı.


Zeminde toplam 5 bin 34 metrekarelik inşaat alanına sahip olacak olan kompleks, 4 katlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi binası, 3 katlı Sağlıklı Yaşam Merkezi ve 2 katlı Aile Sağlığı Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak hizmet verecek. Projenin 600 gün içinde tamamlanması bekleniyor.


Öte yandan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu binasının alt tarafı otopark olarak değerlendirilecek.


“NAZİLLİ HİZMETLERİN EN GÜZELİNE LAYIK”


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “Biz her zaman söylüyoruz. Nazilli’miz hizmetlerin en güzeline layık. Ben öncelikle hem Nazilli’ye hem de çevre ilçelerimize hizmet verecek olan bu yatırımın hayırlı olmasını diliyorum. Başta bu sağlık kompleksimiz olmak üzere Aydın’ımıza ve Nazilli’mize sağlık alanındaki diğer yatırımlarımızın kazandırılmasında katkı sunan, bu güzel hizmetlerin gelmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve tüm yetkililerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


“2021 PROJE YILIMIZ OLACAK”


Projeyle ilgili heyecanın paylaşan AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, “Burada Nazilli’miz adına güzel bir güne tanıklık ediyoruz. Kentimiz bu hizmeti sonuna kadar hak ediyor. Bizler de Nazilli halkına bu şekilde hizmet etmenin gururu içerisindeyiz. Zaten projeyi teslim alan firmamız bu konuda oldukça tecrübeli. Söz verdiğimiz gibi 2021’i proje yılı olarak değerlendireceğiz. En büyük projelerimizden biri olan bu kompleksi tanıtmak bizler adına onur verici” şeklinde konuştu.


Devam eden çalışmalardan bahseden Abak,“Öte yandan 1 ay içerisinde eski Devlet Hastanesi’nin yerine 24 derslikli okul binası inşaatı başlayacak. Bugün de Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından aynı projeyle bağlantılı olarak 8 derslikli anaokulu ihalesi gerçekleştirildi. Sözleşme ve yer teslimi sürecinin tamamlanmasının ardından proje inşaatı başlayacak” sözlerini kaydetti.


“HER ALAN NOKTASINA KADAR DEĞERLENDİRİLDİ”


İhale bedelinin 41 milyon lira olduğunu açıklayan Proje Müdürü Ümit Akyol, “Projeyi hayata geçirmek için gerekli belgeleri bekliyoruz. Ruhsat işlemleri tamamlandığında, Sağlık Bakanlığı’nın yer teslimi birlikte Mart ayı içerisinde çalışmalara başlayacağımızı tahmin ediyorum. İçerisinde bulunan her alanın noktasına kadar değerlendirildiği güzel bir proje oldu. Öte yandan hastanelerde bulunan en büyük sorunlardan birisi açık otoparkların yeterli olmaması. 112 Acil Sağlık İstasyonu binası alt tarafının otopark olarak değerlendirilmesi de oldukça fayda sağlayacak. Nazilli için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x