Savcılık 5 yıl hapsi istenen Pucca’nın beraatini istedi..

Savcılık 5 yıl hapsi istenen Pucca'nın beraatini istedi..

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, uyuşturucuya özendirme suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan Pucca'nın beraatine karar verilmesini istedi

01 Ağustos 2019 - 12:15

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstinaf Mahkemesi'ne başvurarak, Pucca adı ile tanınan sosyal medya fenomeni Pınar Karagöz'ün 'Uyuşturucu madde kullanımını özendirme' suçundan aldığı 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 660 lira adli para cezasına itiraz etti. Savcılık 10 aylık hapis cezasının kaldırılarak beraatine karar verilmesini istedi.İstinaf Mahkemesi'ne başvuran İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kurulan hükmün yasal unsurlarının oluşmadığını savundu. Unsurları oluşmayan suç nedeniyle sanığa beraat kararı verilmesi gerekirken ceza verilmesinin usul ve yasaya uygun olmadığı savunulan dilekçede, 'Sanığın mahkumiyetine karar verilmesinin usul ve yasaya aykırı olduğu değerlendirilip istinaf kanun yoluna gidilmiştir' denildi. et suçun maddi ve manevi unsurunun, 'uyuşturucu madde kullanmayı özendirmek' olduğu ve sanığın sırf bu kasıtla hareket etmiş olması gerektiği değerlendirilmişti. Sanığın savunmaları dikkate alındığında özendirme kastıyla hareket etmediğini belirttiği, daha önce yayınlanmış bir diziden alıntı yaptığını beyan ettiği görülmüştür.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 'Pucca' adını kullanan Pınar Karagöz ve 'Burry Soprano' adını kullanan Burak Aydoğdu'nun sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlarla uyuşturucu madde kullanımını özendirdikleri iddia ediliyordu.İddianamede, şüpheli Karagöz'ün sosyal medya üzerinde 1 milyon 72 bin takipçisinin olduğu, yaptığı paylaşımlarla takipçilerini madde kullanımda cesaretlendirdiği ve kullanmaya özendirdiği savunuluyordu. İddianamede şüpheliler Pınar Karagöz ve Burak Aydoğdu'nun, 'Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme' suçundan 5'eryıldan 10'ar yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyordu.İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesi, 12 Temmuz 2019 tarihli karar duruşmasında Pınar Karagöz'ü, 'Uyuşturucu madde kullanımını alenen özendirme' suçundan 5 yıl 10 al hapis ve 66 bin 660 TL adli para cezasına çarptırmıştı.

haberler.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma
İzmir MHP'den Tire'ye çıkarma
Kuşların doğurganlığına yeni tehdit: Mazot
Kuşların doğurganlığına yeni tehdit: Mazot