SEN NERENİN VEKİLİSİN POSACI!.

SEN NERENİN VEKİLİSİN POSACI!.

22 Nisan 2019 - 20:36


SEN NERENİN VEKİLİSİN POSACI!


AKP’li vekil Rıza Posacı her zamanki gibi bizleri şaşırtmayarak bilgisinin olmadığını açıkça anladığımız çok ilginç bir konuyla gündeme gelmiş. Atalarımızın çok güzel bir sözü var “iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır” diye. Sayın Posacı almış eline iğneyi de çuvaldızı da kendi hariç herkese batırmaya çalışıyor. “Başka Aydın Yok” diyerek Aydın Büyükşehir Belediyesini Menderes Nehri’nin kirliliği için göreve çağırıyormuş. Sayın vekilin haberi yok galiba ama bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp deyip yine de anlatalım. 

Öncelikle Büyük Menderes Nehri Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinden doğan Uşak, Denizli’yi dolaşan ve son olarak Aydın’a ulaşarak denize dökülen bir nehirdir. Bu nehir Uşak ve Denizli’de tekstil ve deri fabrikalarından dökülen arıtılmamış atık sular yüzünden kirlenerek tam olarak 4. Kirlilik derecesiyle il sınırlarımıza giriş yapıyor. Yani son durağı olan Aydın’a zaten aşırı kirlenmiş olarak ulaşıyor. Önce iğneyi kendine batır ve zaten bu konuda görevini fazlasıyla yapan, doğa ve çevrenin korunması için önemli yatırımlar gerçekleştiren Aydın Büyükşehir Belediyesini göreve davet etmeden önce Menderes’in kirli bir şekilde bize ulaşmasında büyük emeği geçen Uşak ve Denizli’deki sorumluları davet et görelim. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi kendisinin de söylediği gibi “Başka Aydın Yok” diyerek gereken yüksek bir hassasiyetle Aydın’ı güzel ve aydınlık yarınlara taşımaya devam ediyor. Ama vekil Posacı evine kirli bir şekilde ulaşan suyun hesabını ev ahalisine soruyor. İlginçtir suyu kirleterek gönderen komşularına sesi çıkmıyor. Kendisini biraz akıl, biraz mantık ve biraz da coğrafya bilgisine davet ediyorum. Sayın vekil acaba kendi partisinin mensubu diye mi Denizli ve Uşak belediyelerini göreve davet etmiyor diye de sormadan edemeyeceğim.  Temizlenmesini istiyorsan gideceğin adresler belli, adres kâğıdına kadar yazdık eline tutuşturduk. Sen de bir zahmet kapılarını çalıp soracaksın. O kadarını da yaparsın artık milletin vekili olarak değil mi?  Suyumuzu kirleten Denizli ve Uşak illerindeki sorumluları göreve davet edeceksin işte o kadar. Ee biraz cesaret işi tabi kendi parti mensubun olan sorumlulara bunları söylemek ama bir Aydınlı olarak üstüne düşen ve seni seçen ta Ankaralara yollayan Aydın halkının senden beklediği de budur. Ama bu tutumun yani Uşak veya Denizli vekili gibi gelip Aydınlıdan hesap sorman kamuoyunda kafa karışıklığına neden oluyor benden söylemesi. Bir diğer hususta artık Aydınlı her sabah çürük yumurta kokusu yayan jeotermallerden bıktı. Bir el atıp, şu işi de çözersen seviniriz.


 Polat Bora MERSİN

CHP Efeler İlçe başkanı


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Ağaoğlu, milyonluk lüks araçlarını satışa çıkardı..
Ali Ağaoğlu, milyonluk lüks araçlarını satışa çıkardı..
Ronaldo'nun sevgilisi iç çamaşırlı pozlarıyla nefes kesti.
Ronaldo'nun sevgilisi iç çamaşırlı pozlarıyla nefes kesti.