SINIFLARI TEK TEK DOLAŞTI .

SINIFLARI TEK TEK DOLAŞTI .

14 Ekim 2020 - 20:48

Hayvan dostu politikalarıyla ülke genelinde adından söz ettiren Kuşadası Belediyesi, çocuklarda hayvan sevgisinin pekiştirilmesi amacıyla ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde yüz yüze eğitime başlayan ilköğretim çağındaki 5 bin öğrenci için hikaye kitabı bastırdı. Belediye Başkanı Ömer Günel, iki arkadaşın hayvanlarla iletişimini anlatan kitabın dağıtım töreni için geldiği Yeniköy İlköğretim Okulu’nda öğrencilere kitaplarını kendi elleriyle verdi.
Yaşama geçirdiği hayvan dostu projeler ile tüm Türkiye'ye örnek olan Kuşadası Belediyesi, bu kez de çocuklarda hayvan sevgisinin pekiştirilmesi ve kitap okuma alışkanlığının aynı anda kazandırılması amacıyla önemli bir çalışmanın altına imza attı. Kuşadası Belediyesi'ncepandemi nedeniyle uzun süre okullarından ayrı kaldıktan sonra bu hafta ders başı yapan ilkokul öğrencileri için "Poli ve Ena Yeni Arkadaşlar Ediniyor” isimli 5 bin adet hikaye kitabı bastırıldı. 1, 2, 3 ve 4’üncüsınıflar için bastırılan kitapların, ilçe genelindeki okullarda eğitim gören öğrencilere dağıtımına başlandı. Düzenlenen kampanya eğitimciler ve veliler tarafından takdirle karşılandı.
SINIFLARI TEK TEK DOLAŞTI 
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Yeniköy İlköğretim Okulu’nda “Poli ve Ena Yeni Arkadaşlar Ediniyor” isimli hikaye kitaplarını öğrencilere sınıfları tek tek dolaşarak kendi elleriyle dağıttı. Kitap dağıtımı sırasında Belediye Başkanı Ömer Günel ile öğrenciler arasında neşeli diyaloglar da yaşandı. Başkan Ömer Günel, "Benim kim olduğumu biliyor musunuz" sorusuna öğrencilerden "Hayır bilmiyoruz" diye yanıt alınca öğrencilere kendisini tanıtıp, görevleri hakkında bilgiler verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başakşehir'in konuğu PSG! Fransız ekibinde 5 eksik...
Başakşehir'in konuğu PSG! Fransız ekibinde 5 eksik...
Kısa çalışma ödeneğinin 2 ay uzatılması kararı Resmi Gazete’de
Kısa çalışma ödeneğinin 2 ay uzatılması kararı Resmi...