" Siyaset Değil Yerli Üretim Yapıyoruz"

" Siyaset Değil Yerli Üretim Yapıyoruz"

Lupus Heykel Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Karaosmanoğlu pandemi dönemini fırsata çevirdiklerini, Çin'den ithal edilen ürünlerin önünü keserek yerli üretime yatırım yaptıklarını söyledi...

01 Şubat 2021 - 17:58 - Güncelleme: 02 Şubat 2021 - 11:26

Nezih VAROL/MANİSA / Çin'den ithal edilen ürünlerin önünü keserek yerli üretime yatırım yapan Lupus Heykel'in Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Karaosmanoğlu pandemi dönemini fırsata çevirdiklerini, istihdam yaratarak 100 kişiye yakın personel çalıştırdıklarını ve ürünleriyle milyonlarca müşteriye ulaştıklarını söyledi.


Karaosmanoğlu, şirketin markasından verdikleri hizmete kadar tüm süreçlerini şöyle anlattı: "Markamız Lupus, Latince'de kurt demek, logomuzda da kurt ve bir kız çocuğu var. Yol gösterici kutlu kurt tüm Türk ve Moğol boylarının ortak ongunudur. Bazı Türk ve Moğol boyları, soylarının bu kutlu varlıktan türediğine inanır. Eski Türklerde kadın, ailede söz sahibi olduğu kadar siyasi ve ekonomik ilişkilerde devlet yönetiminde de söz sahibi olmuştur. Kadınlar kılıcını iyi kullanır, ata biner ve güreşirlerdi. Dünya tarih sayfalarını incelersek kadına Türkler kadar değer veren ve yücelten ikinci bir milletin olmadığını çok açık biçimde görebiliriz. Başbuğumuz  Gazi Mustafa Kemal Atatürk nasıl ilk akaryakıt istasyonunun logosunda, kâğıt parada ve ilk meclisde kurt sembolünü kullandıysa, biz de O'nun izinden giderek kendi markamızda Bozkurt ve bizler için çok değerli olan kadın figürünü kullandık. Pandemi sürecinde herkes tarafından yatırım yapmak risk olarak görülürken bizler korkmadan istihtam sağlamaya devam ettik. Şu an 100 kişiye yakın personelimiz var. 2021 yılı sonuna kadar toplam 500 kişiye istihtam sağlamayı düşünüyoruz. Sanatsal olarak 11 heykeltraş ve 14 resim öğretmeni ile farklı imalat planlaması gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar Irak, Katar, Kuveyt, Dubai, Almanya, Hollanda başta olmak üzere 36 ülkeden ihracat talebi aldık. Hem yurtdışı, hem de Türkiye genelinde Lupus Store mağazaları açmak için yatırımlarımıza devam ediyoruz".

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x