SOKAK HAYVANLARINA MUĞLA BÜYÜKŞEHİR DESTEĞi

SOKAK HAYVANLARINA MUĞLA BÜYÜKŞEHİR DESTEĞi

Tüm Dünya’da insanları tehdit eden yeni tip Koronavirüs (COVID-19) sokak hayvanlarını da olumsuz etkilemeye devam ederken, Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde sokak hayvanlarını beslemeye başladı.

27 Mart 2020 - 01:46

SOKAK HAYVANLARINA MUĞLA BÜYÜKŞEHİR DESTEĞi
                Tüm Dünya’da insanları tehdit eden yeni tip Koronavirüs (COVID-19) sokak hayvanlarını da olumsuz etkilemeye devam ederken, Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde sokak hayvanlarını beslemeye başladı.                 Muğla Büyükşehir Belediyesinden verilen bilgiye göre; COVID-19 salgını sebebiyle alınan sağlık tedbirleri kapsamında restoran ve kafelerin kapatılması, vatandaşların sokağa çıkmasının sınırlandırılmasıyla birlikte sokakta yaşayan sevimli can dostları da besin bulmakta zorlanıyor.
                Çin’de başlayan ve Dünya’ya yayılan COVID-19 salgını Türkiye’de de yayılmaya devam ederken, insan odaklı önemlerini arttıran Muğla Büyükşehir Belediyesi, bunun yanı sıra sokakta yaşayan ve besin kaynağı bulmakta zorluk çeken sevimli can dostlarını da yalnız bırakmıyor. Beslenme imkânları azalan sokak hayvanlarının imdadına yetişen Büyükşehir Belediyesi, park, bahçe ve boş arazilere yüzlerce kilogram mama ve su bırakıyor. Özellikle köpek ve kedi popülasyonun fazla olduğu noktalara mama ve su bırakan Büyükşehir ekipleri, COVID-19 virüs tehlikesinin yaşandığı bu günlerde kapları her gün birkaç defa doldurarak sokak hayvanlarının beslenmesini sağlıyor. Ata SEVGİ AjansCANKA 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAROLAR BÖLÜNÜRSE VATANDAŞ HAKKINI ARAYAMAZ!
BAROLAR BÖLÜNÜRSE VATANDAŞ HAKKINI ARAYAMAZ!
İzmir'de bir gemide 276 sığınmacı yakalandı
İzmir'de bir gemide 276 sığınmacı yakalandı