’TALEPLERİMİZ ANINDA KARŞILIK BULUYOR’.

'TALEPLERİMİZ ANINDA KARŞILIK BULUYOR'.

21 Ekim 2020 - 20:36

Fatih Mahallesi'nin kadın muhtarı Taşçıoğlu, mahallesindeki çalışmalardan memnuniyet duyduğunu söyledi

'TALEPLERİMİZ ANINDA KARŞILIK BULUYOR'

 

 

 Aydın’ın bütün ilçelerinde altyapıyı yenilemeye devam eden Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri Efeler'de de çalışmalarını sürdürüyor. Fatih Mahallesi'nde başlanan çalışmalarda içme suyu hattı ve abone bağlantıları yenileniyor. Fatih Mahallesi'nin kadın muhtarı Yıldız Karataş Taşçıoğlu, çalışmalardan dolayı mahalleli olarak çok mutlu olduklarını söyledi.


2009'dan bu yana Fatih Mahallesi'nin muhtarlığını yaptığı hatırlatan Taşçıoğlu "2009 yılında Özlem Başkanımız Aydın Belediye Başkanı seçildi, Fatih Mahallesi de Yıldız Muhtarını seçti" ifadelerini kullandı. Mahallenin nüfusunun son yıllarda hızla artmakta olduğunun altını çizen Taşçıoğlu, "Boş arsalarımıza çok katlı evler yapılmakta. Buna bağlı olarak da su borularımızın yenilenme ihtiyacı doğdu. Bu konuda ASKİ'ye müracaat ettik, talebimize olumlu cevap geldi. Şu anda su borularımız yenilenmekte ve yaklaşık 2 bin metrelik bir çalışma yapılacak" şeklinde konuştu.


Taşçıoğlu, teknolojinin gelişmesiyle özellikle son yıllarda artan iletişim kanallarından tüm taleplerini Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ ekiplerine iletebildiklerini ve hemen cevap aldıklarını söyledi. Özellikle ivedilikle olarak müdahale edilmesi gereken kanalizasyon sorunlarında çok hızlı geri dönüş aldıklarını ifade eden Taşçıoğlu, "Kanalizasyon ekiplerimiz olsun, içme suyu ekiplerimiz olsun, numarataj ekiplerimiz olsun mahallemizde güzel çalışmalar yapıyor. Tüm mahallelilerimiz şu anda yapılmakta olan içme suyu borularının yenilenmesi çalışmasından oldukça memnun" şeklinde konuştu.


Taşçıoğlu "Hem şahsım adına hem de mahallelilerim adına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'na, ekibine ve tüm Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz" dedi.


Mahallenin gelecek 50 yılı planlanarak başlanan çalışmayla yaklaşık 2 kilometrelik içme suyu hattı yenilemesi yapılacak. Çalışmalarla abone bağlantıları da yenilenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜÇ KAYNAĞIMIZ MÜCADELECİ ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ
GÜÇ KAYNAĞIMIZ MÜCADELECİ ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ
TUTANAK KRİZİNİN PERDE ARKASI.
TUTANAK KRİZİNİN PERDE ARKASI.