"TARİHİ ELEKTRİK FABRİKASI NE YAPILMAK İSTENİYOR?

"TARİHİ ELEKTRİK FABRİKASI NE YAPILMAK İSTENİYOR?

12 Şubat 2019 - 12:28

 


Özelleştirme İdaresi’nce ihaleye çıkarılan Tarihi Elektrik Fabrikası ve arazisinin kamu mülkiyetinde kalması ve halkın yararına kültür merkezine dönüştürülmesi konusunda oluşan ASFALYALAR ATMASIN sivil örgütlenmesi ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Av.Senih ÖZAY, Danıştay’da açılmış olan ihalenin iptali davasını anlattı ve kişilerin de bağımsız olarak davaya müdahil olabileceklerinin altını çizdi. 


Önceliği 16 Nisan’da gerçekleştirilecek ihalenin iptaline veren ASFALYALAR ATMASIN grubu üyeleri İzmir Adliyesi’ne giderek Danıştay’a gönderilmek üzere müdahil dilekçelerini veriyorlar. İkinci olarak eğer ihale gerçekleşirse ihaleye girilmesi ve İzmir’in anıtsal değeri olan Tarihi Elektrik Fabrikası’nın İzmir’in malı olması yönünde harekete geçmeyi kararlaştırdılar. Grubun bu anlayışa uygun olarak belediyelerin satın alması yönündeki çağrısına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KOCAOĞLU ve Konak Belediye Başkanı Sema PEKDAŞ uyarak “Belediyeler halkın huzuru konforu için var, biz de üzerimize düşeni yaparız” yanıtı geldi.
Geçmişte Kültürparka Dokunma adıyla oluşturdukları sivil örgütlenme ile Kültürparkın koruma altına alınmasını sağlayan İzmirlilerin oluşturduğu Asfalyalar Atmasın grubu mücadelelerinii sonuç alana kadar sürdürmeye kararlı olduklarını ifade ediyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI....
3 BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI....
Rektör Budak kayıt heyecanına ortak oldu..
Rektör Budak kayıt heyecanına ortak oldu..