Tarihi Yapı Roman Kültür Merkezi’ne Dönüyor

Tarihi Yapı Roman Kültür Merkezi'ne Dönüyor

Konak Belediyesi tarafından Tepecikteki 116 yaşındaki tarihi bina Roman Kültür Merkezine dönüşüyor. Restorasyon çalışmaları başlayan bina her vatandaşa hizmet verecek...

18 Ocak 2021 - 13:12

Konak Belediyesi tarafından yıkılmaktan kurtulan 116 yaşındaki bina Roman Kültür Merkezi olacak. Tepecikte bulunan bina her vatandaşa hizmet verecek. Tarihi yapısı korunarak yapılan restorasyon çalışmalarının ise şubat ayında bitmesi bekleniyor. 

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Tepecikteki Roman Kültür Merkezindeki çalışmaları yakından takip etti. Batur "Roman vatandaşlarımızın karşı karşıya oldukları sorunları biliyor ve çözüm için de elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Özellikle kadınlarımızın ve çocuklarımızın gelişimine, eğitimlerine destek olmak bizim için çok ama çok önemli. Roman Kültür Merkezi’ne dönüştürdüğümüz tarihi yapımızda bu anlamda çok güzel çalışmalar yapacağız. Kadınlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz için çeşitli kurslar düzenleyeceğiz” dedi.
Tarihi yapısı korunarak yapılacak olan restorasyon çalışması titizlikle yürütülüyor. Batur, Şubat ayının ortalarına doğru bitmesi planlanan çalışmalardan sonra Roman Kültür Merkezi'nin pandemi koşullarına uygun olarak en kısa sürede açılacağını belirtti. Roman Kültür Merkezi’nde ilk etapta okuma-yazma, yaratıcı drama, temel müzik eğitimi, ritim, üflemeli, yaylı sazlar, film, belgesel ve fotoğrafçılık kursları düzenlenmesi planlıyor. Açılacak kurslardan biri de müzik aletleri bakım ve onarım kursu olacak. 

Kaynak: ANKA Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Deprem uzmanından korkutan İzmir uyarısı!
Deprem uzmanından korkutan İzmir uyarısı!
Soyer: “İzmir Türkiye’ye örnek bir tesis kazanacak”
Soyer: “İzmir Türkiye’ye örnek bir tesis kazanacak”