Tartışma yaratan anlaşmadan sonra bir ilk gerçekleşti

Tartışma yaratan anlaşmadan sonra bir ilk gerçekleşti

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri, 13 Ağustos ta iki ülke ilişkilerini normalleştirme çabaları konusunda anlaşmaya varmıştı… Sözlü olarak açıklanan bu hamle başta Türkiye, Libya ve İran olmak üzere birçok ülke bu anlaşmaya tepki gösterirken, Almanya, İngiltere, Fransa ve Yunanistan gibi ülkeler de bu anlaşmadan duyulan memnuniyeti dile getirmişti. Bugün ABD Başkanı Trump ve İsrail Başbakanı Netanyahu nun […]

31 Ağustos 2020 - 13:34

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri, 13 Ağustos ta iki ülke ilişkilerini normalleştirme çabaları konusunda anlaşmaya varmıştı… Sözlü olarak açıklanan bu hamle başta Türkiye, Libya ve İran olmak üzere birçok ülke bu anlaşmaya tepki gösterirken, Almanya, İngiltere, Fransa ve Yunanistan gibi ülkeler de bu anlaşmadan duyulan memnuniyeti dile getirmişti.

Bugün ABD Başkanı Trump ve İsrail Başbakanı Netanyahu nun üst düzey danışmanları Tel Aviv den Birleşik Arap Emirlikleri ne gitmek üzere yola çıktı. Kritik anlaşmadan önce bir ilk de yaşandı… İsrail e ait bir tarifeli uçak ilk kez Suudi Arabistan hava sahası üzerinden geçti.

Tel Aviv deki Ben Gurion Havalimanı ndan havalanan tarifeli uçağın kokpitinde Arapça, İngilizce ve İbranice olarak “barış” yazıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca: Son kritik ayları yaşıyor olabiliriz
Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca: Son kritik ayları...
MUĞLA DEVA MUĞLALI BİR BAŞKANLA KURULDU
MUĞLA DEVA MUĞLALI BİR BAŞKANLA KURULDU