Telagram Ve Whatsapp’ın Farkları Neler?

Telagram Ve Whatsapp'ın Farkları Neler?

Telegram, Rusya merkezli bir mesajlaşma programıdır. Whatsapp'ın benzeri olan uygulama, daha güvenli bir mesajlaşma platformu olduğu iddiasıyla online mağazalarda yer alıyor. Ücretsiz kullanılan Telegram'ı hem mobil cihazlardan, hem de masaüstü bilgisayarlardan kullanmak mümkün.

11 Ocak 2021 - 16:55 - Güncelleme: 11 Ocak 2021 - 18:28

Whatsapp'tan farklı olarak, Telegram kesintisiz eşitlemeye sahip bulut tabanlı bir mesajlaşma aracıdır. Mesajlara tabletler ve bilgisayarlar da dahil olmak üzere çeşitli cihazlardan aynı anda erişebilir ve her biri 1.5 GB'a kadar sınırsız sayıda fotoğraf, video ve dosya (belge, zip, mp3 vb.) paylaşılabilir. Ve tüm bu verileri cihazınızda depolamak istemiyorsanız, her zaman bulutta saklanabilir.


Telagramın Özellikleri

* Telefon numarası ile kayıt olunur. Ancak istenilen irtibatlarda telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılabilir.

* Gizli sohbet imkanı vardır. Telegram, gizli mesajlaşmalardaki yazışmaları ve medya dosyalarını sunucularında saklamaz. Ayrıca bu mesajlar için sistem günlüğü  de tutulmaz. Böylece, Telegram bile sizin kime ve ne mesaj gönderdiğinizi bilemez.

* Kendini imha edebilen süreli mesajlar sistemine sahip. Gönderilen bir mesaj dilenirse belirlenen bir süre sonunda karşılıklı her iki cihazdan otomatik silinebilir.

* Bir mesajı ya da içeriği sildiğinizde karşı taraftan da otomatik silinir.

* İletinin üçüncü taraflara iletilmesinin engellenir.

* Ekran görüntüsü alındığında karşıdaki kişiye, sohbette iki kişinin de görebileceği şekilde uyarı olarak bildirir.

* 'Gizli Sohbet' olmayan mesajlaşmaları ise sunucularında saklar.


Kaynak: karar gazetesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de dev operasyon!
İzmir’de dev operasyon!
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'tek adamcağız' yanıtı:
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'tek adamcağız' yanıtı: "Yol...