TEMELİ ATILAN AYDIN-DENİZLİ OTOBANI BÖLGEMİZİ KALKINDIRACAK...

TEMELİ ATILAN AYDIN-DENİZLİ OTOBANI BÖLGEMİZİ KALKINDIRACAK ÖNEMLİ BİR YATIRIMDIR.

18 Kasım 2020 - 17:05

TEMELİ ATILAN AYDIN-DENİZLİ OTOBANI BÖLGEMİZİ KALKINDIRACAK ÖNEMLİ BİR YATIRIMDIR

Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU’nun katılımıyla temeli atılan Otobanı bölge insanımız uzun zamandır beklemekteydi 

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri ARSLAN:  - Geçtiğimiz günlerde temeli atılan Aydın-Denizli otoban geçişi ulusal anlamda; Kapıkule sınır kapısından yurda giriş yaparak Ege veya Akdeniz bölgesine ulaşacak kişiler için süreyi önemli ölçüde azaltan bir geçiş anlamına geliyor. 

Bölgede yaşayan bizler için ise bu yatırım çok daha önemli avantajlar içermektedir. Uzun yıllardan beri dile getirdiğimiz Aydın-Nazilli-Denizli güzergahındaki trafik yoğunluğu, otobanın hizmete açılmasıyla birlikte önemli ölçüde ortadan kalkacaktır. Yetkililer tarafından 163 km. uzunluğunda olacağı açıklanan otobanın; ayrıca trafik yoğunluğu nedeniyle can ve mal kaybına neden olan trafik kazalarını da önemli ölçüde önleyeceği düşüncesindeyim. 

Bunun yanında bölgemizde yetişen taze sebze ve meyvenin çok kısa bir süre içinde yurt dışına gönderilecek olması, yolcu taşımacılığında getireceği kolaylıklar, daha az akaryakıt kullanımı nedeniyle ortaya çıkacak tasarrufun getireceği kazanç ve daha az çevre kirliliği ilk başta akla gelen kazançlardır. 

Sadece trafik yoğunluğunu ortadan kaldırması bile bölgemiz için çok önemli bir hizmettir. 

Ülkelerin ve bölgelerin gelişmesinde ulaşım imkanları büyük rol oynamaktadır. Girişimciler yatırım kararı alırken önem verdikleri konuların başında; ürünleri için havaalanı, gümrük ve limanlara ulaşım kolaylığı olup olmadığı gelmektedir. Bu anlamda bölgemizin kalkınması için istediğimiz yatırım ve işletmeler daha kısa sürede hayata geçecektir.    

Nazilli Ticaret Odası olarak bölgenin sorunlarını tespit ederken Aydın-Denizli Otobanının bir an önce yapılmasının önemine dikkat çekmiştik. Çünkü yukarıda açıklamaya çalıştığım üzere bu yatırım tüccarımız, sanayicimiz ve bölgede yaşayan insanımız için çok büyük avantajlar içermektedir. Aydın-Denizli Otobanın zaman içinde özellikle Nazilli bölgesi için önemi daha iyi anlaşılacaktır. 

Bu cümleden olarak; başta Aydın Milletvekillerimiz olmak üzere Bakanlık yetkilileri ile bu önemli yatırımda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bölgemiz ve insanımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 

Nuri ARSLAN

Nazilli Ticaret Odası

Yönetim Kurulu BaşkanıYORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özel hastanelerde corona vurgunu
Özel hastanelerde corona vurgunu
Hafta sonu market ve bakkallar açık mı, kaça kadar açık?
Hafta sonu market ve bakkallar açık mı, kaça kadar açık?