TFF’den Süper Lig’e kadın hakem projesi

TFF'den Süper Lig'e kadın hakem projesi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Turkcell ile imzalanan sponsorluk anlaşması sırasında hedeflerinin 2023'te Süper Lig'de kadın hakemlere yer vermek olduğunu söyledi...

08 Mart 2021 - 17:52

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Turkcell arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. Turkcell, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın futbolunun gelişimine destek olmak amacıyla imzalanan anlaşmaya göre 31.12.2022 tarihine kadar Kadınlar 1. Futbol Ligi'nin isim sponsoru oldu.

Riva'daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirilen imza törenine A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, A Milli Kadın Futbol Takımı Kaptanı Didem Karagenç, Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, TFF Başkanı Nihat Özdemir, 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekilleri Erhan Kamışlı ve Ali Düşmez, Sponsorluk ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan, Genel Sekreter Kadir Kardaş, A Milli Erkek Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş ve kadın futbolcular katıldı.

İmza töreninde konuşan TFF Sponsorluk ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan, Turkcell ile iş birliklerini genişletmekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek "TFF yönetim kurulu olarak göreve geldiğimizden bu yana kadın futbolunu desteklemek için ciddi çaba gösterdik. Kadın milli takımımızın maçları artık canlı olarak yayınlanmaktadır. Kadın milli takımın sponsorluk gelirlerini pandemiye rağmen Turkcell'in de katkılarıyla 13 kat artırdık. Ligin, Turkcell Kadınlar Futbol Ligi olarak anılmasının ülke çapında yaratacağı etkinin kız çocuklarına cesaret vereceğine gönülden inanıyoruz. Bu anlaşmanın Türk sporuna hayırlı olmasını umuyorum." yorumunu yaptı.

"17 Nisan’da kadınlar ligini başlatacağız"

İlerleyen dönemlerde kadın futboluyla ilgili farklı projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını kaydeden Nihat Özdemir, "Bir müjde daha vermek istiyorum. Pandemi nedeniyle tüm dünyada birçok ülkede kadın ligleri iptal edilirken biz önemli bir adım atıyoruz. Kadın ligimizi yakın bir zamanda başlatacağız. Bu heyecan verici gelişmenin de kadın futboluna önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Tahmin ediyorum 17 Nisan’da kadınlar ligini başlatacağız. Pandemide imkanların zor olduğunu düşünerek bütçemizi planladık. Bütün takımları büyük ihtimalle Antalya’da toplayıp ligi kısa bir lig olarak oynayacağız. İnşallah şampiyonu hep beraber orada tespit edeceğiz." şeklinde görüş belirtti.

"HEDEFİMİZ 2023'TE KADIN HAKEMLERİMİZE SÜPER LİG'DE GÖREV VERMEK"

Kadın hakemler konusunda hala yeterli olmadıklarını vurgulayan Nihat Özdemir, "Hedefimiz 2023 yılında kadın hakemlerimize de Süper Lig’de görev vermek. Bu çalışmanın içerisindeyiz. 2 ve 3. ligde hakemlerimizi, gözlemcilerimiz, temsilcilerimizi görevlendiriyoruz. Kadın futbolu dünyada çok hızlı ilerliyor. Bu mesafeyi kadın futboluyla mutlaka kapatmamız gerek." yorumunu yaptı.

Nihat Özdemir, Süper Lig ve TFF 1. Lig takımlarının tamamının kadın futboluna dahil olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, dijital olarak anlaşmayı imzaladı. Tören, forma takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.


Kaynak: Ntv Spor

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x