TÜİK ürün fiyat raporunu açıkladı

TÜİK ürün fiyat raporunu açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) raporuna göre İzmir'de, Nisan ayında fiyatı en çok yükselen ürün kadın elbisesi, fiyatı en çok düşen ürün patlıcan oldu.

21 Mayıs 2019 - 16:15

İZMİR'DE FİYATI EN ÇOK ARTAN ÜRÜNLER


İzmir'de Nisan ayının enflasyonu belli oldu. Türkiye İstatistik Kurumu'nun araştırmasına göre; İzmir'de Nisan ayında fiyatı en çok artan ürün, kadın elbisesi oldu.  Kadının elbisesinin fiyatı, geçtiğimiz aya göre yüzde 39 arttı. Kadın elbisesini yüzde 36 ile limon, yüzde 27 ile kuru soğan, yüzde 25 ile domates ve yüzde 11 ile patates takip etti.
TÜRKİYE GENELİNDE LİMON ZİRVEDE

Türkiye genelinde yapılan araştırmada ise enflasyonun zirvesini limon çekti. Limonun fiyatı yüzde 31 artarken 2. sırada kuru soğan (yüzde 31), 3. sırada havuç (yüzde 26), dördüncü sırada kadın ceketi (yüzde 23) ve beşinci sırada patates (yüzde 23) yer aldı.
EN ÇOK PATLICANIN FİYATI DÜŞTÜ


TÜİK'in raporuna göre İzmir'de fiyatı en çok düşen ürünler de belli oldu. Buna göre İzmir'de patlıcanın fiyatı yüzde 52 düştü. Patlıcanı yüzde 29 ile salatalık, yüzde 24 ile sivri biber, yüzde 19 ile kabak, yüzde 5 ile yumurta takip etti. Türkiye ortalamasında da fiyatı en çok düşen patlıcan oldu. Patlıcanın fiyatı yüzde 48, taze fasulyenin yüzde 31, çarliston biberin yüzde 27, salatalığın ve sivri biberin yüzde 25 fiyatı düştü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLK GÖREV YERİNE 3O YIL SONRA KAYMAKAM OLARAK DÖNDÜ
İLK GÖREV YERİNE 3O YIL SONRA KAYMAKAM OLARAK DÖNDÜ
 'Çok Gezenti' İzmir'de..
'Çok Gezenti' İzmir'de..