Turgutlu Belediye Meclisi’nden ’Temiz Siyaset’ bildirisi

Turgutlu Belediye Meclisi'nden 'Temiz Siyaset' bildirisi

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısında tüm partilerin imzaladığı “Temiz Siyaset” başlıklı ortak bildiri okundu...

04 Mart 2021 - 10:46

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısında tüm partilerin imzaladığı “Temiz Siyaset” başlıklı ortak bildiri okundu.

 

Turgutlu Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı eski belediye binasında gerçekleşti. Turgulu Belediye Başkanı Çetin Akın'ın başkanlığında yapılan toplantıda, tüm partililerin imzaladığı 'Temiz Siyaset' bildirisi okundu. Bildiride kişilerin özel ve aile hayatına zarar vermenin, kişisel hakları ihlal etmenini siyasetle bağdaştırılamayacağı, Turgutlu’nun temiz siyaset anlayışıyla yönetileceği aktarıldı.

 

'Temiz Siyaset' başlıklı tüm partililerin imzaladığı ortak bildiri şöyle: 

“İlçelerimizin, şehirlerimizin ve ülkemizin kalkınması; yurttaşlarımızın en az sorunla, refah içerisinde yaşayabilmeleri amacıyla yönetim görevine talip oluyor ve sorumluluklarımızın gerektirdiklerini tüm gayretimizle yerine getirmeye çalışıyoruz. Yönetim görevini icra ederken de yönettiğimiz ilçenin, şehrin ve ülkemizin daha ileri seviyeye yükselebilmesi için elbette ki eleştirilerimizi paylaşıyor, görüşlerimizi belirtiyoruz. Siyasetin temel işlevi de zaten budur. Fakat siyaset yapmak adına kişilerin özel ve aile hayatına zarar vermek, kişisel hakları ihlal ederek tabir-i caizse ‘bel altından vurmaya çalışmak’ siyasetle asla bağdaştırılamaz.

 

Bizler yönetim görevimize ve siyaset anlayışımıza kirli oyunları, şantaj, tehdit ve manipülasyonları hiçbir zaman alet etmedik ve etmeyeceğiz. Hiç kimsenin kirli siyasi emellerinin de parçası olmayacağız. Şantajla, tehditle karalama kampanyasına destek veren, alkış tutan kişi ya da kişileri de kamuoyu huzurunda vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Unutulmasın ki biz her zaman ve her koşulda Turgutlumuzu temiz siyaset anlayışıyla yönetmeye devam edecek, bu güzel kentimizi kirli oyunlardan, ahlak ve etik dışı siyasi anlayıştan uzak tutacağız.”  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x