TÜRKİYE’NİN TURİZM BAŞKENTİ KORONAVİRÜS’E KARŞI...

TÜRKİYE’NİN TURİZM BAŞKENTİ KORONAVİRÜS’E KARŞI TEYAKKUZA GEÇTİ.

17 Mart 2020 - 16:59

TÜRKİYE’NİN TURİZM BAŞKENTİ KORONAVİRÜS’E KARŞI TEYAKKUZA GEÇTİ

Dünyayı etkisi altına alan ‘Koronavirüs’ (Covid 19) hastalığının Türkiye’ye sıçramasının ardından Kuşadası Belediyesi teyakkuza geçti. 

 Ege Bölgesi’nin en önemli turizm merkezlerinden olan kentte, Kuşadası Belediyesi Başkanı Ömer Günel’in talimatı ile kurulan özel ilaçlama ekip toplu taşıma araçları, cami, okullar, kamu binaları ve dolmuş durakları ile halkın yoğun olarak kullandığı alt geçitlerde dezenfekte çalışmasına başladı. Yerli ve yabancı turistlerin sıkça uğradığı çarşı ve sokaklar köpüklü suyla temizlendi.  Belediye Başkanı Ömer Günel, koronavirüs’ün yayılmasına karşı kent genelinde çalışmaların süreceğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye’de koronavirüs vakası görüldüğünü açıklamasıyla birlikte tüm kültürel etkinlikleri iptal edip dezenfekte çalışmalarına başlayan Kuşadası Belediyesi, toplu taşıma araçlarını, dolmuş duraklarını, okulları, kamu binalarını, camileri ve halkın yoğun olarak kullandığı alt geçitleri kurduğu 35 kişilik özel ekiple salgın hastalığa karşı ilaçladı. 

80 BİNA VE ÇEVRESİ DEZENFEKTE EDİLDİ

Küresel tehdit haline gelen koronavirüs’e karşı önlem alma çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kuşadası Belediyesi, bu kapsamda ilçedeki 80 kamu binasını ve çevresini dezenfekte etti. Belediye Başkanı Ömer Günel’in talimatıyla kurulan özel ekip başta okullar olmak üzere kamu hizmet binaları, camiler, cemevleri, aile sağlık merkezleri ile alışveriş merkezlerini kullandıkları özel ekipmanla detaylı olarak dezenfekte işleminden geçirdi. 

SOKAKLAR KÖPÜKLÜ SUYLA YIKANDI

Özel ilaçlama ekibi ayrıca yerli ve yabancı turistlerin alış-veriş yapmak için sıkça ziyaret ettiği Kaleiçi, İnönü ve Sağlık Caddesi'nde sabah saatlerinden itibaren detaylı temizlik çalışması yaptı. Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı görevliler toplamda 10 kilometrelik bir alanı köpüklü suyla yıkayıp dezenfekte etti.

OTOGAR VE DOLMUŞ DURAKLARI İLAÇLANDI 

Koronavirüs’e karşı alınan tedbirler kapsamında otogar ile otobüs ve dolmuş durakları da noktasal olarak  ilaçlandı. Temizlik ekipleri tarafından durakların camları ve oturma yerleri dezenfekte edildi. Ayrıca otobüs ve dolmuşlarda da iç ve dış temizlik yapıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pazarlarda yeni dönem başladı
Pazarlarda yeni dönem başladı
Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 108 oldu
Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 108 oldu