Umurbey 29. Deve Güreşleri Festivali Yoğun İlgi Gördü

Umurbey 29. Deve Güreşleri Festivali Yoğun İlgi Gördü

11 Şubat 2019 - 14:20

Umurbey'de düzenlenen 29'uncu 'Geleneksel Deve Güreşleri Festivali' Türkiye'nin dört bir yanından gelen şampiyon develerin katılımıyla yapıldı. Festivalde konuşan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş; "Bu bir bayrak yarışı. Benden sonra gelecek arkadaşlar da geleneksel deve güreşlerimizi Umurbey?de en iyi şekilde organize edecektir" dedi. 
 

 Umurbey’de düzenlenen 29`uncu ‘Geleneksel Deve Güreşleri Festivali’ gerçekleşti.  Umurbey Belediyesi ev sahipliğinde, Umurbey Belde Stadında düzenlenen deve güreşlerine Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, AKP Umurbey Belediye Başkan Adayı Nail Pekşen, AKP Umurbey Belde Başkanı Hakkı Korkmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olan güreşlerde dereceye giren develerin sahiplerine kupaları Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Umurbey Jandarma Komutanı Alper Bulut, AKP Umurbey Belde Başkanı Hakkı Korkmaz ve Umurbey Merkez Mahallesi Muhtarı Hasan Acar tarafından takdim edildi.

29. Geleneksel Umurbey Deve Güreşleri Festivaline ilişkin değerlendirmelerde bulunan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, "Kültürümüzün önemli unsurlarından biri olan deve güreşlerini Umurbey`de geleneksel hale getirip, her geçen yıl üzerine koyarak gerçekleştirdik. Bilindiği üzere 31 Mart seçimlerinin ardından Umurbey Belediye Başkanlığı görevim sona erecek. Bu bir bayrak yarışı. Benden sonra gelecek arkadaşlar da geleneksel deve güreşlerimizi Umurbey’de en iyi şekilde organize edecektir" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI....
3 BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI....
Rektör Budak kayıt heyecanına ortak oldu..
Rektör Budak kayıt heyecanına ortak oldu..