Üniversiteler ne zaman açılıyor? YÖK’ten kritik karar!

Üniversiteler ne zaman açılıyor? YÖK'ten kritik karar!

YÖK, Yükseköğretim Kurumlarında çalışan görevli ve personellerin yüz yüze eğitime başlayabilmesi için aşı programına dahil edilmesini istedi. Bilim Kurulu, üniversitelerin açılması ile ilgili açıklamada bulundu.

08 Ocak 2021 - 09:55

Üniversitelerin tekrar yüz yüze eğitime açılması, alınan tedbirler sonucunda vaka sayılarının düşmesiyle tekrar gündeme geldi. 2020 yılının Mart ayından itibaren derslerini online olarak devam ettiren üniversiteliler yapılacak açıklamayı bekliyordu. Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr.Mustafa Necmi İlhan, üniversitelerin çoğunun uzaktan eğitimi kendi kararlarıyla yaptığını hatırlatarak, her üniversitenin vaka ve hasta sayısı açısından şubat ayını değerlendirip ona göre karar almaları gerektiğini söyledi.


ÜNİVERSİTELER BAHAR DÖNEMİNDE AÇILIYOR MU?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerin açılmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine göre hareket ediyor. Çin'den gelen 50 bin doz ile aşılama çalışmalarına başlanacak.  YÖK üniversitelerin açılabilmesi için Bakanlıktan öncelikli olarak yükseköğretim kurumlarında çalışan akademik ve idari personelin aşılanması için yazı gönderdi.

İşte gönderilen o yazı “ Yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze verilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin en kısa zamanda başlatılabilmesi ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesini temin için yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik ve idari personelinde kademelendirme yapılarak öncelikli aşılama programına dahil edilmesi önem taşımaktadır” açıklaması yer aldı.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN YÜZYÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde  konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan” İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.Kaynak: haberturk

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Beyaza Büründü
İzmir Beyaza Büründü
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve milletimizin geleceği için vizyonu, hedefleri, projesi olan tek parti biziz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve milletimizin geleceği için...