URLA’DA MİTİNG GİBİ SEÇİM STARTI!

URLA'DA MİTİNG GİBİ SEÇİM STARTI!

CHP'nin Urla Belediye Başkan Adayı Burak Oğuz'un seçim startı miting gibi başladı. Urla Kent Meydanında düzenlenen seçim bürosu açılışına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekilleri: Tacettin Bayır, Murat Bakan, Bedri Serter, Atilla Sertel, Ednan Arslan katılırken, mevcut Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da açılışta Burak Oğuz'a eşlik etti.

08 Şubat 2019 - 16:40 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 - 18:00

Kanal Ege Haber Merkezi/ Haydar KOÇAK- Burcu Cingöz - Mert Baş

CHP'nin Urla Belediye Başkan Adayı Burak Oğuz'un seçim startı miting gibi başladı. Urla Kent Meydanında düzenlenen seçim bürosu açılışına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekilleri: Tacettin Bayır, Murat Bakan, Bedri Serter, Atilla Sertel, Ednan Arslan katılırken, mevcut Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da açılışta Burak Oğuz'a eşlik etti.

 Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, başkan adayı Burak Oğuz'a destek olacağını belirterek, “Atatürk’ün kurduğu partinin ilk kadın Belediye Başkanı olmaktan gurur duydum. Bana destek veren ve bugün bize güç katan herkese selam olsun. 5 yıllık görevimden sonra Urla’ya aday Burak Oğuz’a destek olacağıma ve Büyükşehir Belediye Başkan adayımız sayın Tunç Soyer’e destek olacağıma söz veriyorum. Bu destek sözünü hepinizden istiyorum.” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atila Sertel'de şu sözleri sözledi: “10 yıl boyunca Urla’yı marka haline getiren Urla Belediye Başkanı sayın Tunç Soyer’i Seferihisar'dan kendi içimizden çıkarıp Büyükşehir adayı olarak çıkardık. Denizli’den devşirme aday istemiyoruz.”

CHP Urla Belediye Başkan adayı Burak Oğuz ise vatandaşlara Urla'nın dertlerini çok iyi bildiğini söylerek Urla için projelerinden bahsetti:

“Urlamız için birlikteliğimize demokrasiye vermiş olduğunuz müthiş katkıya çok teşekkür ediyorum.  Bu ilçenin dertlertini beklentilerini çok iyi biliyorum. Neler yapmamız gerektiğini biliyorum. Biz çok iyi olmak istiyoruz. Tüm Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz. Bizim en büyük projemiz; sevgiyle, azimle, güler yüzle hizmet etmek. Güzel Urlamızı hayal ettiğimiz yere getireceğiz. Urlamıza 5 yıl hizmet vermiş Sibel Uyar hanımefendiye ve önceki Belediye başkanlarıma şükranlarımı sunuyorum. Biz ayrım yapmadan herkese her Urla’nın seveceği bir belediye olacağız. Herkesi aynı duygularla kucaklayacağız. Kardeşlikle ülkemize olan derin sevgimizle atamıza yüce bağlılığımızla herkese örnek olacağız. Söz veriyorum biz ve siz isterseniz yaparız. İktidara isteklerimizi sorunlarımızı anlatmaktan çekinmeyeceğiz. Bizim derdimiz; bu kentin kalkınması, büyümesi, Urlalıların refah içinde yaşaması.  Bu güzel bayrağın altında kardeşçe yaşıyoruz ve bunu devam ettireceğiz. En büyük projemiz; sevgi, saygı, doğruluk, güleryüz, dinleyen, anlayan, sosyal belediyecilik örneğini kurmak ve ilerletmek istiyoruz. Çağdaş, demokratik, herkesi kucaklayan bir belediyecilik vadediyorum .En büyük projemiz bu. “ dedi.

Son olarak Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ise yerelde kucaklaşarak demokrasi inşa edilmelidir diyerek şunları söyledi:

“İyi ki varsınız, hepinizi kalbimin olağanca sıcaklığıyla kucaklıyorum, bağrıma basıyorum. İyi ki buradasınız. Türkiye’de rejim değişti. Türkiye’yi yaşatmak zorundayız. Giderek kutuplaştırıp, ötekileştirilen insanlarımızın tek çaresi; yerelde kucaklaşıp, demokrasiyi inşa etmektir.Demokrasi bir arada yaşamak demek.Bir arada yaşamanın kültürü demek. Sibel Hanım, Burak Beye sevgiyle, saygıyla görevi bıraktığını anlattı. CHP’nin kalesi diyorlar İzmir için. Demokrasinin kalesi, özgürlüğün, hürriyetin kalesidir onun için CHP.”

Konuşmasının sonunda vatandaşlardan birlik beraberlik sözü isteyen Tunç Soyer;

“Bu iktidar demokrasiden uzaklaştıkça bizlerin üzerine düşen sorumluluk o kadar büyüyor. Sahip çıkmak zorundayız.Kendi kentimizde öncelikle demokrasiye sahip çıkmak zorundayız. İzmir demokrat insanların şehri. Önce birbirimizi seveceğiz, birbirmizle iyi geçineceğiz. Biz birbirimize sahip çıkarsak gücümüz büyür.  Uyuyan bir güzel var, bir öpücük bekliyor, biz öpeceğiz, uyandıracağız, ayağa kaldıracağız. Arkaya da Türkiye’yi takıp yürüyeceğiz.  Biz buna layığız, biz bunu hak ediyoruz. O zaman bunu başaracağız. Başka yolu yok.  Bu elli günü çok çalışarak geçireceğiz. Öyle gelip yatarak olmaz. Bütün Türkiye’nin bütün yarımadaya İzmir’e bakmasını istiyoruz. Sözler yalan söylemiyorsa, gözler yalan söylemiyorsa; kazanacağız kazanacağız kazanacağız…” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

2019/02/2019-02-08-17-55-35.jpg
2019/02/2019-02-08-17-55-36.jpg
2019/02/2019-02-08-17-55-43.jpg
2019/02/2019-02-08-17-55-56.jpg
2019/02/2019-02-08-17-55-59.jpg
2019/02/2019-02-08-17-56-05.jpg
2019/02/2019-02-08-17-56-07.jpg
2019/02/2019-02-08-17-56-09.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI....
3 BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI....
Rektör Budak kayıt heyecanına ortak oldu..
Rektör Budak kayıt heyecanına ortak oldu..