Vali Koşger rakamlar deprem öncesine döndü!

Vali Koşger rakamlar deprem öncesine döndü!

Kentte salgındaki son durum hakkında bilgi veren İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “gayretli çalışmalarla İzmir'deki Covid 19 rakamları, deprem öncesine geri geldi. Yakın bir zamanda, bu konuda çok daha önemli ilerlemeler kaydedeceğimize inancım sonsuz” dedi.

28 Aralık 2020 - 13:53 - Güncelleme: 28 Aralık 2020 - 15:01

 İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı açıklama ile "İzmir'de korona salgınıyla ilgili rakamların hızla düşüş eğilimi içinde olduğunu görüyoruz. Bunda hükümetin aldığı hafta sonu sokağa çıkma yasağı, bazı kısıtlamalar, bazı mekanların kapatılmasının büyük rolü oldu. Biz de bu kuralları çok sıkı denetledik. Tüm ilçe kaymakamlarımız her gün sahadan bize raporlar gönderdi. Pazaryeri, toplu taşıma araçları, ana caddeler gibi insanların yoğun yaşam alanlarını sürekli denetledik, uyarılarda bulunduk.

"Metropoldeki uygulamamızı tüm ilçelere yaydık. Çok yoğun olan Karşıyaka Çarşı gibi yerlere giriş çıkışı kontrol altına aldık, orada bulunması gereken insan sayısını sınırladık. Bu konuda İzmirliler de bize çok yardımcı oldular, kurallara uydular. Uymayanları sosyal medyadan ihbar ettiler. Hatta bindikleri dolmuşta usulsüz bir durum varsa, hemen fotoğrafını çekip bizimle paylaştılar. Biz de ekiplerimizi gönderdik, gereğini yaptık. Tüm bu gayretli çalışmalarla İzmir'deki Covid 19 rakamları, deprem öncesine geri geldi. Yakın bir zamanda, bu konuda çok daha önemli ilerlemeler kaydedeceğimize inancım sonsuz." sözlerini aktardı.

Kaynak: Ege'de Son Söz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş...