“Victress” Ödülü Dr.Gürsoy’a

“Victress” Ödülü Dr.Gürsoy'a

Konumundaki isimlere verilen Almanya’nın en saygın ödüllerinden biri kabul edilen “Victress” Ödülü’ne layık görüldü.

08 Haziran 2019 - 17:07

Victress, Berlin’de 2005 yılından bu yana her yıl topluma önderlik eden kadınlara verdiği ödülü, bu yıl Dr. Gürsoy’a verdi.

Dr. Gürsoy, Almanya’nın en değerli ödüllerinden biri olan Victress Ödülü’nü kazanmasıyla ilgili mutluluğunu şu sözlerle ifade etti: “Bu ödül, yapay kalp ve organ nakliyle ilgili çalışmalarımı ve vizyonlarımı daha çok geniş kitlere ulaştırmamı sağlıyor. Bu da, beni ağır hastalarım, özellikle kalp nakil bekleyenler adına çok daha mutlu ediyor.”

Yılda 300 civarında kalp ameliyatı yapan, ünü Avrupa dışına taşan Dr. Gürsoy, başka ülkelerde de kalp ameliyatlarına imza atıyor. Aynı zamanda Dr. Gürsoy, başarılı ameliyatları ile Avrupa’da aranan sayılı doktorlar arasında.

Dr. Dilek Gürsoy Hakkında

Ordulu bir işçi ailesinin çocuğu olarak Almanya’da doğdu. İlkokulu bitirdikten sonra başarısından dolayı ortaokulu okumadan lise eğitimine devam etti.

Dr. Gürsoy, uzun yıllar kalp cerrahisi alanında Almanya’nın önemli kliniklerinde çalıştı, uzman cerrahlarla birlikte yapay kalp geliştiren ekiplerin içinde yer aldı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in övdüğü ve destek verdiği Gürsoy, Siegburg’da Helios Kliniği Yapay Kalp Nakli Bölümü Başhekimi olarak, insan kalbine ihtiyacı ortadan kaldıracak uzun ömürlü yapay kalp üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Eşitlik Adalet Kadın Platformu olarak Dr. Dilek Gürsoy’u tebrik ediyor, kendisi ile guru duyuyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Davutoğlu'ndan sonra AK Parti'de istifalar: Eski milletvekilleri ve il başkanları da partiden ayrıldı
Ahmet Davutoğlu'ndan sonra AK Parti'de istifalar: Eski...
Dedikodu; Tazminatsız kovulma sebebi sayıldı
Dedikodu; Tazminatsız kovulma sebebi sayıldı