‘Yan sanayi de elektriklenmeli’

‘Yan sanayi de elektriklenmeli’

Anadolu Isuzu Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Türkiye’nin otomobili projesinde yer alan Tuncay Özilhan, otomotiv yan sanayinin elektrikli parça dönemine hazır olması gerektiği uyarısında bulundu. Özilhan, “Elektrikli araçlar çok hızlı gelişiyor....

16 Ocak 2020 - 10:15

ANADOLU Grubu ve bünyesindeki Anadolu Isuzu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Tuncay Özilhan, elektrikli araçların otomotiv sektöründe taşları yerinden oynatacağını belirterek, özellikle yan sanayinin elektrikli araçların yaygınlaştığı döneme hazır olması gerektiği uyarısında bulundu. Elektrikli araçların çok hızlı şekilde geldiğini, günlük hayatın içinde yer almaya başladıklarını kaydeden Özilhan, “Bizim de buna hazırlanmamız gerek. Ancak şu an baktığımızda hem üreticilerin hem de yan sanayinin buna tam olarak hazır olmadığını görüyoruz. Özellikle yan sanayi için şu anda olumsuz bir durum var. Elektrikli araçlar geliştiğinde şu anki yan sanayi boşa çıkacak” diye konuştu. 

Anadolu Isuzu’nun, yeni hedeflerini, yeni projelerini paylaşmak amacıyla 30’dan fazla ülkede yer alan distribütörleriyle önceki gün İstanbul’da bir araya gelen Özilhan, etkinlik kapsamında bir grup gazeteciye de değerlendir-melerde bulundu. Aynı zamanda Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) içinde de yer alan Özilhan şunları söyledi: “Otomotiv yan sanayinin elektrikli araçların ihtiyaçlarına doğru bir hareket içine girmesi lazım. Ancak bunun sadece üreticiler ve yan sanayicilerin bir araya gelmesi yeterli değil. Burada devlet teşviklerinin de devreye girmesi gerekiyor.”

DÜŞÜK FAİZ OLUMLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİGORTA ACENTELERİ BASIN DUYURUSU.
SİGORTA ACENTELERİ BASIN DUYURUSU.
Freni boşalan tanker apartmana çarptı, facianın eşiğinden dönüldü
Freni boşalan tanker apartmana çarptı, facianın eşiğinden...