Yavuz’dan geri adım.

Yavuz’dan geri adım.

30 Eylül 2020 - 20:05

Yavuz’dan geri adım

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, hakkında suç duyurusunda bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu için söylediği sözlerle ilgili geri adım attı.


Çerçioğlu’nun kısır tartışma ortamına çekilmeye çalışıldığını belirten Yavuz, “Daha önemli konulara odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun AK Parti İncirliova Kadın Kolları Kongresi’nde sarf ettiği sözlerden dolayı hakkında suç duyurusunda bulunduğu milletvekili Metin Yavuz açıklamada bulundu. “Çerçioğlu bizi üzdü” sözüyle açıklamasına başlayan Yavuz, “Devlet işleri ağır sorumluluk demektir. Hele hele son günlerde adeta yedi düvele karşı topyekun bir mücadele sürdürüyoruz. Doğumuzda batımızda bize diş geçirilmeye çalışıldığı bir dönemde, siyaseten incir çekirdeğini doldurmayacak mevzularda gündemi meşgul etmek, hakikaten zul sayılmalıdır. Bizim dünya görüşümüz bu yöndedir. Daha önemli konulara odaklanmamız ve gücümüzü bu yönde harcamamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.


ÇERÇİOĞLU İÇİN ÜZÜLÜRÜZ

Başkan Çerçioğlu’nun suç duyurusuyla ilgili, “Neye alınmışlarsa, avukatımız gider, gereğini yapar” diyen Yavuz, “Çok konuşulduğu ve kulağımıza kadar da geldiğine göre, Sayın Çerçioğlu, şahsımıza yönelik olarak suç duyurusunda bulunmayı uygun görmüşler. Doğrudur, yanlıştır bilemeyiz. Eğer öyleyse elbette kendi iradeleridir ve Türkiye de bir hukuk devletidir. Gereği yapılır. Burada asıl üzerinde durulması gereken, Sayın Çerçioğlu gibi bir yerel yöneticinin içine çekilmeye çalışıldığı kısır tartışma ortamıdır. Kendisini uzun yıllardır tanırız. Bu, etrafındaki nifak çetesini görememiş olmasından dolayı olsa olsa kendisi için üzülürüz” ifadelerini kullandı.


ŞOVA DÖNÜK MEDYATİK HAREKETLER

Çerçioğlu’na kısır tartışma ortamını terk etmesi tavsiyesinde bulunduğunu dile getiren Yavuz, şunları söyledi: “Kendilerine ancak bir tavsiyemiz olabilir. Sayın Çerçioğlu, bu kısır tartışma ortamlarını derhal terk etsin ve Aydınlı olmanın ayrıcalığını hemşehrilerine yaşatmak için uğraşsın. Bu yörenin insanları, yanan 150 hektar ormanın sönmesi için hepimiz sahadayken, büyükşehir belediye başkanımız nerede diye bize sorduklarında, kendileri adına biz üzüldük. Siyasetin kadını erkeği olmaz. Ama biz yine de bir kadın belediye başkanından anne şefkatiyle hemşehrilerinin sorunlarına daha hassas yaklaşmalarını beklerdik. İfademiz bu yönde bir serzenişti. Vaatlerin yerine getirilmesinden ziyade, şova dönük medyatik hareketler, hemşehrilerimizin kendisine olan teveccühünü bu yönde kullanma tercihlerini ortaya koymuştur. Siyasetteki eşit şartların ağırlığını kaldıramayan bir zihniyet, 40 dakika uzaklıktaki dev yangının ateşini değil, kişisel hırsların partisi olan zihniyetin gündem yaratma oyununun heyecanına kapılmış görünmektedir.”


DİLERSE YOL GÖSTERİR GÜÇ VERİRİZ

Milletvekili Yavuz, dilerse Çerçioğlu’na yol gösterip güç vereceğini de vurguladı. Yavuz, “Dediğimiz gibi, ülkemizin gündemi, yöremizin gündemi farklıdır. Didim'de vuku bulan utanmazlıkların üzerini örtmek isteyen bu gibi girişimler olsa olsa kıymeti kendinden menkul hareketlerdir. Biz "aydın olmak için Aydınlıyız" şiarını benimseyerek yola çıktık.


Dilerlerse şehrimiz için, toprağımız, insanımız için kendilerine de yol gösterir, güç veririz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kısa çalışma ödeneğinin 2 ay uzatılması kararı Resmi Gazete’de
Kısa çalışma ödeneğinin 2 ay uzatılması kararı Resmi...
Başakşehir'in konuğu PSG! Fransız ekibinde 5 eksik...
Başakşehir'in konuğu PSG! Fransız ekibinde 5 eksik...