20 – 26 Kasım 2018 Haftası - Haftalık Burç Yorumları
Beliz Aktan

Beliz Aktan

Astrolog / belizaktan@hotmail.com

20 – 26 Kasım 2018 Haftası - Haftalık Burç Yorumları

20 Kasım 2018 - 17:31

CESARET Mİ ? RİSK Mİ ? DENGEDE Mİ KALSAK ? DEĞİŞİKLİK Mİ YAPSAK ?

Yaklaşan 23 Kasım 2018 Cuma sabah 08.38 0 derece İkizler Dolunay’ı burçları bu hafta böyle karar alma aşamalarına getirecek. Güzel olan Venüs Terazi Retro yani geri hareketinden çıktı , destekleyici bir konumda yoluna devam ediyor. Cesaret verici olan gökyüzünde Yay Burcu hakimiyeti. Jüpiter Yay , Güneş Yay . Durmamızı ve nefes almamızı söyleyen Merkür Yay Retro yani geri harekette olması. Ne de olsa Merkür iletişim ,anlaşma , karar verme , kendini ifade etme gezegeni. Zaman zaman kararsız kalıp bir destek veren , bir geri çekilen Mars Balık’ta gökyüzünde sahnede. Böyle etkilerdeyken insan kendine sormaz mı Cesaret mi ? Risk mi ? Dengede mi kalsak ? Değişiklik mi yapsak diye ? Sizler ne dersiniz ? Cevapları aşağıdaki burç yorumlarımda.

Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu:

Koç Burçları için Pazartesi ve Salı günü Ay Burcunuzda olduğu için yeni bir şeylere başlamak , başlatmak için özellikle Pazartesi günü oldukça uygun ve güzel bir gün. Kendinize de yatırım yapmak , manevi ve fiziksel anlamda bedeninizi ve ruhunuzu beslemek bu iki gün size iyi gelecektir. Yöneticiniz Mars Balık Burcu’nda pek rahat değil. Size de tam kapasite destek maalesef vermiyor. Yay Burcu’ndaki Jüpiter’le de biraz zorlayıcı bir açısı var. Bu da size olaylara hakim olamama ve bundan kaynaklı sabırsızlık , kontrolsüz davranmayı verir. Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda olacak. Boğa ve Venüs parayı temsil ettiği için size bu hafta para , ödeme , tahsilat gibi konularda destek verir. Bu haftanın size bir diğer desteği de özellikle yurtdışı , ticaret , eğitim , seyahat konularında Jüpiter Yay ve Yay Burcu’na geçecek olan Güneş’ten gelecek. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay kısa yollar , seyahatler , bilgi , iletişim , e-mail ve telefon trafiğinizi arttıracağa benziyor. Bu Dolunay’da Jüpiter , Mars ters bir açıyla size özellikle bu konularda ortaya çıkması veya sonlanması gereken konular için destek verecek. Jüpiter’in olduğu yerde olaylar , durumlar her zaman büyür. Jüpiter büyütür. Özellikle sakin kalmak , olumlu olmak , olumlu tarafından olay ve durumlara bakmayı size tavsiye veriririm.

Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burcu :

Yöneticiniz Venüs Terazi Burcu’nda düz hareketiyle yoluna devam ederken bu siz Boğa Burçları’nı destekler. Özellikle de Jüpiter Yay desteği de bu Venüs’ü destekler ve pekiştirir. Para , ödeme , gelirler konusunda size iyi gelir. Para ve gelirler konusunda Boğa Burçları için iyi ve destekleyici bir hafta. Pazartesi ve Salı günü Ay Koç Burcu’nda size olumlu etkiler konusunda destek olmaya devam eder. Biraz sizi de Koç Burcu etkisi hareketlendirir. Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda bu size çok daha iyi ve etkili olacaktır. Jüpiter Yay ve Yay Burcu’na geçecek olan Güneş’ten gelecek destek size özellikle başkalarından gelecek para desteği , belki başvurduğunuz kredi veya artık ihtimal vermediğiniz bir parayla hem moral olacak hem de para anlamında sizi sürpriz bir şekilde destekleyecek. Tabi diğer taraftan unuttuğunuz ,ödemediğiniz veya ihmal ettiğiniz fatura , sigorta , vergi gibi ödemeler de çıkabilir karşınıza. Her durumda bu hafta gökyüzü sizi para konusunda destekliyor ve sizin yararınıza çalışıyor. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay size para konusunda destek olacak para getirecek. Fakat ; Dolunay etkisinde Jüpiter Yay ve Mars Balık etkisi Jüpiter’in olduğu yerde olaylar , durumlar her zaman büyüyeceği için para getirir size fakat; harcamalara da dikkat derim. Hesapsız davranmayın derim.

İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu:

Bu hafta burcunuzda Dolunay gerçekleşiyor. Pazartesi ve Salı günü Ay Koç Burcu’nda sizin sosyal hayatınızı tam İkizler Burcu’na yakışır bir şekilde hareketlendirecek. Yöneticiniz Merkür Yay Burcu’nda geri hareketteyken siz daha önce planladığınız fakat; bir türlü bir araya gelemediğiniz arkadaşlarınızla bir araya geleceksiniz. Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda sizi biraz daha içe dönük , daha kendi ruh dünyasında sizi daha hassas yapacaktır. Pazartesi , Salı günü sosyalliği sizi bu iki gün inzivaya çekecek. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay

Siz İkizler Burcu’nu yakından ilgilendiriyor. Taahhüt verdiğiniz sözler sizin için bu Dolunay’ın konusu. Şimdi bunları yapma zamanı. İş konusunda patronlarınıza verdiğiniz söz , ortak yaptığınız veya beraber çalıştığınız kişilere verdiğiniz söz , hayatınızdaki eşiniz veya uzun zamandır beraber olduğunuz hayat arkadaşınıza verdiğiniz sözü hayat geçirmek ve sözünüzü tutma zamanı şimdi. Bu sözleri hayata geçirirken Mars Balık ve Jüpiter Yay açısı size güzel destekler verecektir. Sizin de güveninizi insanların gözünde daha da sağlamlaştıracaktır. Fakat; bu durum sizi biraz ruhsal ve bedensel açıdan yorabilir. Bu durumda size biraz sağlığınıza da önem verin derim.

Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç Burcu:

Pazartesi ve Salı günü Ay Koç Burcu’nda sizin eviniz , aileniz , aile büyükleriyle ilgileneceğiz günler. Özellikle baba , amca , dede sizin bu iki gün desteğinize ihtiyacı olan aile büyükleriniz olacak. Özellikle Koç Burcu yöneticisi Mars ailenizin erkeklerini temsil ederken , Mars Balık , Jüpiter Yay etkisi sizin haritanızda Yengeç Burçları’nda biraz ters etki yapıyor. Bu sizin aile büyüklerinizle zıtlaşma , tartışma , ‘ ben bilirim ‘ tavırları , hatta zaman zaman restleşme gibi durumları size yaşatabilir , böyle bir etkiye neden olabilir. Sakın , sakin olun derim. Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda olacak. Hafta başı aile büyükleriyle başlayan haftanız , Çarşamba , Perşembe günleri de çocuklarınızla ilgilenerek devam edecek. Çocukların aktiviteleri , kursları , etkinlikleri sizin bu iki gün gündeminiz olacak. Aslında bu sizin ruhunuzun çocuk tarafınız da destekleyecek ve iyi gelecek. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay sizde daha ruhsal , daha içsel ve daha birebir sizin şifalanmanız gereken durumlarınızın üzerinde gerçekleşecek. Şimdiye kadar yüzleşmediğiniz durumlar , hatta keşfedemediğiniz , adını koyamadığınız duygular ortaya çıkacak. Bu süreçte gizli kalmış konular açığa çıkacaktır. Özellikle size gizli düşmanlık yapan insanlara dikkat edin. Mars Balık ve Jüpiter Yay açısı size abartma , büyütme , netleşememe gibi etkiler yapacaktır. Ruhsal anlamda içe dönüklük , sizi hasta yapabilir. Ruhsal sağlığınıza dikkat edin derim.

Arslan Burcu ve Yükselen Arslan Burcu :

Pazartesi ve Salı günü Ay Koç Burcu’nda size daha rahat hareket etme imkanı verecek. Daha cesur kararlar verip bağlantı , iş seyahati , randevu , telefon , iletişimle ilgili çok daha özgür hareket edeceksiniz. Fakat ; Merkür Yay Burcu Retro yani geri hareketinde olması dikkat etmeniz gereken bir durum. Jüpiter Yay , Mars Balık size olumlu bir etki yaparken , Merkür Retro sizi cesaret ederken riskli durumlara sokmasın. Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda olacak. Sakin , daha gelecek planlarınıza ve verdiğiniz vaad ve sözlere odaklanmışken , Jüpiter Yay , Güneş Yay Burcu etkisi sizin çok daha kendinizi göstereceğiniz ve severek yapacağınız sosyal aktivitelere yönlendirecek. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay arkadaş çevreniz , sosyal çevreniz , sosyalliğinizle ilgili olan alanınızda hakimken Yay Jüpiter etkisi sizi daha da sosyal yapar. Fakat; Mars Balık sizin parayla ilgili olan konularınızda haritanıza hakimken lütfen ; para tahsilatı , alacak , borç verme , parayla ilgili birine destek olma gibi konularda dikkatli olun derim. Çünkü ; hem Jüpiter etkisi daha da fazla cebinizden çıkar hem de Mars’ın rahat olmadığı bir burçta ve sizin para evinizde bu size hayal kırıklığı yaratır.

Başak Burcu Ve Yükselen Başak Burcu :

Pazartesi ve Salı günü Ay Koç Burcu’nda size kriz durumlarını getirse de sakın Koç yöneticisi Mars enerjisi siz siz olun kontrolsüz ,plansız , ani hareket etmeyin. Bu hafta ve gelecek 3 hafta siz Başak Burçları’na tek tavsiyem yöneticiniz Merkür’ün Retro yani geri hareketinin bitmesini bekleyin. Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda olacak bu sizi daha umutlu , daha neşeli , daha kendinizi rahatlatacak , elinizi güçlü hissettirecek durumlar verecek. Özellikle paylaşılması gereken mal , para veya hisseli durumlarda mahkeme durumu varsa bu 2 gün güzel destek olacak. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay size bir takım değişiklikler yapmak için zorlayabilir. Jüpiter Yay , Mars Balık etkisi desteklese gibi görünse de , sizi harekete geçirse de bu değişiklikleri yöneticiniz geri hareketteyken yapmayın derim. Zarar görürsünüz. Bunlar ; kariyerinizle ilgili farklı bir karar alma , partnerinizle gelecek planları , ev değiştirme , evde tadilat veya kariyerle alakalım olan konularda şehir değiştirme gibi durumlar. Kesinlikle Merkür Retrosu yani geri hareketi bitsin ve siz harekete geçin derim.

Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Burcu :

Pazartesi ve Salı günü Ay Koç Burcu’nda size ikili ilişkilerinize daha fazla önem vermeniz gerektiğini gösterecek. Yorucu bir Retro , geri hareket döneminden sonra yönetici gezegeniniz Venüs düz hareketiyle sizi rahatlattı. Sizi destekliyor Venüs. Bu dönem daha yapıcı , daha adil , daha duygusal ve adil olacağınız bir sürece girdiniz. Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda olacak bazı durumlar ve karşı taraftaki kişilerin özelikle maddi konulardaki tavır ve davranışlarından dolayı sizin biraz daha kararlı olmanız gereken 2 gün. Erkek aile büyükleri veya parayla ilgili durumda otorite olan kişilerle tartışma , uzlaşamama yaşama durumunuz ve bu tartışmaların büyüme etkisi kuvvetle muhtemel bu 2 gün. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay Mars Balık , Jüpiter Yay büyütme enerjisini akıllı kullan diye hala uyarmakta sizi. Ani karar vermeyin , sakin kalın , özellikle anlaşma , sözleşme gibi konulara dikkat edin. Eğer bir eğitim programı , kursa katılma gibi bir kararınız varsa Merkür geri harekette de olsa sizi destekliyor. Fakat; karar verdiğiniz , alacağınız herşeyi en ince ayrıntısına kadar iyice inceleyin derim.

Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Burcu :

Pazartesi ve Salı günü Ay Koç Burcu’nda size günlük telaşı , koşuşturması çok olan 2 gün verir. Aklınızdan planladığınız işleri yetiştirmek için kapasitenizin çok üstü bir efor sarf edersiniz. Bu durum sizi yorar, her ne kadar fiziksel gücünüz ve dayanıklılığınız kuvvetli de olsa Akrep Burçları’nın , beden ve zihin olarak da yorar . Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda sizi ortak durumlar , ortak alanlar , beraber karar alma durumunuzda olduğunuz işlerle ilgili düşündürecek. Belki düşmanlık gördüğünüz insanlara karşı tavrınızı değiştirmeye kara alacaksınız. Ama ne olursa olsun bu süreçte bir değişiklik yapmadan önce Merkür Retro yani geri hareketini unutmayın. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay tamamen sizin gizli kalmış , ortaya şimdiye kadar çıkmamış durumlarınızı ortaya çıkaracak. Özellikle miras , paylaşılan mallar , ortak edinilenlerle ilgili gizli planlar ortaya çıkabilir. Bu durumda kızgın bir Akrep’in sivri diline dikkat , Merkür iletişim gezegeninin Retro geri hareketine dikkat derim. Bu Dolunay etkisi bu konularda ortaya çıkacak durum siz Akrepler’de bazı kişileri silip , hayatınızdan çıkarma kararı almanıza , hatta o kişileri öldü saymanıza neden olacak etkidedir. Bir diğer uyarım eğer atladığınız kredi , ödeme , vergi , devlete ait borç varsa bir araştırın derim. Bunların da karşınıza şu dönemde çıkması olası.

Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu :

Pazartesi ve Salı günü Ay Koç Burcu’nda size iyimser , sakin , kendinizi iyi hisseden bir etki yaratacak. Çok sesi soluğu çıkmayan , sakin , severek size keyif veren etkinlik ve aktivelerle uğraşacaksınız. Yoğun bir gökyüzünde Yay Burcu enerjisi varken ( Jüpiter Yay , Merkür Retro geri harekette Yay ve Güneş Yay )sakin davranmak sizi dengeleyecek. Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda çalıştığınız işle ilgili para ve getirileri gösterirken , bu iki gün sorumluluğunuz artacaktır. Yorgun , miskin ,bir şey yapmak istemeseniz de günlük rutininiz hareketli ve sizi yoracak şekilde geçecek. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay sizi bir karar aşamasına getirecek. Ört bas ettiğiniz veya görmezden geldiğiniz ilişkilerinizdeki durumlar , sizin için perde arkasından farklı davranan kişilerin davranışları , gözler önüne serilecek. Alacağınız kararlar Yay Burcu Merkür Retro yani geri hareket döneminde olacağı için iyice düşünün derim. 16 Aralık sonrası daha kalıcı ve net kararlar alabilirsiniz. Jüpiter Yay ve Mars Balık size sert etki yaptığı için durum biraz ‘ sen bana bunu yaptın , ben sana bunu yaptım’ savaşına dönüşür. Jüpiter de bu etkiyi büyütür. Haftasonu Ay Yengeç etkisi daha rahat , daha kendi içinizde huzuru ve kararı arayacağınız günler olacak.

Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak Burcu :

Sorumluluk sahibi Oğlak Burçları bu hafta tam anlamıyla aile , çocuklar , ev , hayat , günlük koşuşturma içerisinde olacağınız bir hafta sizi bekliyor. Pazartesi ve Salı günü Ay Koç Burcu’nda size eviniz , aileniz , yaşadığınız yerle ilgili durumlarda aktif rol oynayacağınız durumları hayatınıza getirecek. Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda hareket etmesi de ailevi konulara hala devam edeceğinizin açık göstergesi. Bu iki gün gündeminiz çocuklarınız olacak. Onların etkinlik , okul , kurs veya eğitimiyle ilgili karar verme , yol çizme gibi konular sizi detaylı düşündürecek. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay sizin günlük yaşamınız , ev hayatınız ve iş hayatınızla ilgili programı yeniden düzenlemek zorunda kalacağınız durumları ortaya çıkaracak. Sakın Dolunay etkisi yeni bir tertip , düzen getireceğim diye kendinizi zorlamayın bu süreci zamana yayın , sadece şu an bunun gerekli olduğunun farkına varın. Çünkü; Merkür Retro geri hareketi bu süreci 16 Aralık tarihine kadar uzatacak , size zorlu kılacak. Bu hafta da iş hayatındaki sorumluluklar devam ederken , Güney Ay Düğümü’nün Oğlak Burcu’na geçmesi kadersel , zorlu sınavlara hayatınızda devam göstergesi. Fakat ; Oğlak Burçları bu etki sizi zorlamak için değil , sizin gibi uzun vade ve sorumluluk burcuna yeni ve sağlam bir düzen getirmek için savaş vermektedir.

Kova Burcu ve Yükselen Kova Burcu :

Gözünüz aydın Kova Burçları Güney Ay Düğümü Burcunuz’dan çıktı ve yoluna Oğlak Burcu’nda devam ediyor. Kova Burçları biraz olsun rahat nefes aldı. Mars da uzun zamandır Kova Burcu seyahatini bitirdi. Sizin için rahatlamış bir gökyüzü var. Buna göre; Pazartesi ve Salı günü Ay Koç Burcu’nda

Kardeş , akraba , kuzenler konusunda arada yanlış anlaşılmalar , iletişimsizlik gibi durumlarınız olabilir. Merkür Retro yani geri hareketi sizin hevesinizi kırmasın. Çok doğal bu durum. . Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda ailenizle ilgili mal , mülk ,evinizle ilgili para harcama , veya gayrimenkullerle ilgili bazı durumları gündeme getirebilir. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay’ı size şans ve yaşam enerjisi olarak gelecek. Kendinizi ağır etki ve tutulmalardan sonra daha rahat hissedip , daha rahat hareket ettiğiniz bir 5 – 6 gün yaşayacağınız bir süreç Dolunay etkisi. Şans açısından destekleyici Venüs’ün de Terazi Burcu ve düz harekete geçmesi , şanslı ve aynı zamanda şans oyunlarında da şans verir size bu hafta.

 

Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu :

Haftaya para , gelir , getiri , kazanç gibi konularla başlayan Balık Burçları Pazartesi ve Salı günü Ay Koç Burcu’nda size para konusunda çok daha fazla emek , güç , çaba sarf edeceğinizi gösteriyor. Çarşamba ve Perşembe günü Ay Boğa Burcu’nda para ve kazançlarla ilgili gelmeyen , beklenilen , çözüme ulaşmayan , bazı engellere takılan durumlarla ilgili yoğun telefon , iletişim trafiği ve kısa mesafedeki yerlere araçla seyahat etmenizi veriyor. Seyahatlerde trafiğe ve araba kazalarına dikkat derim. Balık Burcu’ndaki Mars pek rahat olmasa da zaman zaman dikkati dağıtabilir. Jüpiter de Yay Burcu’nda bu durum , olay ve stresi sizde büyütmesin. 23 Kasım 2018 günü sabah İkizler Burcu’ndaki Dolunay’ı size bireyleri sonlandırma , yeni format ve şekillerle yön verme konusunda hayatınıza yansıyacak. Bu daha çok sizin için evinizi satma , gayrimenkulü elden çıkarma gibi durumları getirecek. Yine Merkür Retro konumu konusunda uyarırken sizi , gelir , getiri durumunda sanki dibe vurmuş gibi düşünmeden hareket etmenizi tavsiye ederim. Terazi Venüs düz hareket size destek verecek.

 

Astrolog BELİZ AKTAN

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar