22 – 28 Ekim Haftası Haftalık Burç Yorumları
Beliz Aktan

Beliz Aktan

Astrolog / belizaktan@hotmail.com

22 – 28 Ekim Haftası Haftalık Burç Yorumları

22 Ekim 2018 - 14:16 - Güncelleme: 22 Ekim 2018 - 14:20

 

Gökyüzü Uranüs’ün Etkisinde Ani Şok Etkisi Süprizlere Gebe

24 Ekim 2018 Çarşamba Günü 18.45’te 1 derecede çok kuvvetli bir Dolunay meydana gelecek. Oldukça etkili ve kuvvetli olacak. Sabit Burçları ( Boğa , Arslan, Akrep ve Kova ) başta oldukça kuvvetli etkilese de Uranüs’ün de Boğa Burcu’ndaki Rtero yani geri hareketi bu Dolunayı daha da süprizli hale getiriyor. Boğa’nın yöneticisi Venüs Akrep Burcu Retro yani geri hareketine devam ederken , Boğa Dolunayı 12.Ev yani gizli , saklı kalmış konuları daha etkili bir şekilde  , şok edici bir şekilde açığa çıkaracak. Tam Dolunay saati yükselen İkizler Burcu olması , yöneticisi Merkür Akrep Burcu’nda yol alırken bu gizli konuların açığa çıkmasını daha da destekliyor.

Dolunaylar birşeyi açığa çıkarır , görünür hale getirir. 27 Temmuz 2018 Kova Tutulması da Venüs’ün derecesinde olduğu için bu dolunay etkisi hem aşk , ikili ilişkiler , konforumuz , yaşam şeklimiz , tabiki başka konu Venüs olunca biz kadınlar olmak üzere , finansal anlamda hem parayı Venüs hem de malı , mülkü Boğa Burcu burada destekliyor. Çok etkili ve kadersel   ,karşı koyamayacağımız bir Dolunay. Çoğu kişinin hiç beklemediği şekilde gündemi aniden birkaç gün içinde değişebilir.

Bakalım bu etki burçlara göre nasıl bizlere etki gösterecek;

 

Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu :

Koç Burçla’rı için bu hafta Pazartesi ,Salı günü Ay’ın Koç Burcu’nda olmasından kaynaklı gergin başlayacak . Huzursuz , gergin , tarif edemedikleri heyecan ve plansız , programsız , hatta ne yaptıklarına anlam veremedikleri bir enerji olabilir Koç Burçla’rı için. Fakat; Ay Çarşamba günü Boğa Burcu’na geçip, Dolunay’ı gerçekleştirecekleri zaman biraz olsun Koç Burçlar’ı rahatlayacak. Koç Burçlar’ı etkiyi para , gelir , getiriler  , finans konularıyla ilgili alacaklar bu hafta. Dolunay etkisi finansal konularda sürpriz yapacak Koç Burçlar’ına , tavsiye olarak riskli yatırım ve harcamalardan uzaklaşmaları. Belki de bu Dolunay ,Uranüs etkisi olarak bir sürpriz yapıp , Satürn etkisiyle de Koç Burçlar’ına finansal problemlerinde destek olacak maddi durumu güçlü veya otorite figürü bir insanı karşılarına çıkarabilir. Aynı zamanda sürpriz unuttukları bir ödeme , eksik evrak veya imza da bu Dolunay’la sizlere sürpriz yapabilir. Güneş ve Venüs Retro Akrep’te olması ilişkilerde sorunlar karşısında sakinliğinizi korumanız gerektiğini bir kez daha hatırlatır sizlere.

Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burcu :

Boğa Burcu için çok önemli bir hafta . Bu hafta Çarşamba Günü burcunuzda gerçekleşecek olan Dolunay , yine Retro hareketinde olan Boğa Uranüs kavuşumu adeta sizlere şok etkisi yaratacak ,şok etkileri gerçekleştirecek bu hafta. Evlilik , ikili ilişkiniz , ortağınız  , ortaklığınız konularında dört koldan etkileri yaşayacaksınız. Ortak noktası hepsinin ani çıkacak sorunlar , ani çıkacak gizli durumlar , aniden gelişecek geçmişte kalmış , üstü kapatılmış olaylar. İkili , var olan ilişkilerde gizlenen durumlar ortaya çıkacak. Bunları sarsıcı etkilerini yaşayabilirsiniz. Geçmiş ilişkilerde tekrar gündeme gelme , geriye dönüş veya geçmişte kalan tamamlanmamış ilişkilerde yeniden bir araya gelerek veya konuşarak bir tamamlanma sürecine girilmesi söz konusu olabilir. Ani ayrılık , ani bitiş verebilir bu durumlar. Venüs tam da gündemin en tepe noktasındayken ilişkilerde kıskançlık , para konularıyla ilgili anlaşamama , sağlam olmayan ilişkileri de belirttiğim sebepler veya gizlinin açığa çıkıp güveni sarsmasından bitebilir. Aynı şekilde bu dolunay Uranüs etkisiyle sürpriz , ani , heyecanlı , riskli yeni ilişkileri de siz Boğa Burçları’na getirebilir.

 

İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu :

Tam da Güneş Akrep’e geçecekken , Merkür yani yöneticiniz Akrep’teyken , Venüs bir de Akrep Burcu’nda Retro yani geri hareketindeyken , sanki İkizler Burcu gibi değil de bir Akrep gibi olacaksınız bu hafta. Derin düşünceler , daha içsel , daha psikolojik , daha gizli detayı , ‘acaba’yı’ çok düşüneceğiniz bir dolunay etkisi sizi bekliyor bu hafta. Gizli düşmanlar  , sizden gizli yapılan durumlar ortaya çıkacak. Kafanızda o kadar çok düşünce var ki , ama asıl konu para , para kaybı ve gelecek korkusu parayla ilgili siz İkizler için adeta. Evet daha çok parayla kaynaklı sorunlar düşünceniz olmaktan çıkıp , sizin karşınıza çıkacak bu hafta. İş yeri , işle ilgili sorunlar hatta işle ilgili gizli düşmanlar sizi yıldırabilir. Belki de bitirme kararı alabilirsiniz bu hafta işle ilgili konularında birçok size sıkıntı yaratan durumları. Ben sakin kalmanızı tavsiye ederim. Sizin zihniniz o kadar çok çalışıyor ki ; bu durum size hastalık da getirebilir. Zihin yorgunluğunun yanısıra  , bir de Boğa Dolunay’ı etkisi , Boğa Burcu’nun temsil ettiği boyun , boğaz ve Akrep Burcu etkisi üreme organları ile ilgili sağlık problemi yaşayıp , bir de extra size sağlık harcaması çıkartabilir bu hafta gökyüzü etkisi.

 

Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç Burcu :

Yengeç Burçlar’ı bu dolunay haftası sizin kapınızı aşk çalabilir .Aman dikkat , Venüs Akrep Retro’dayken bir de tam dolunay zamanı bu aşka ‘ evet demeyin’ derim. Venüs Retrosu , ardından Merkür Retrosu bitince en doğru kararı yeni için verebilirsiniz. Hareketli bir sosyal çevre ama bu hafta Boğa Dolunayı’nda bu sosyal çevre ve arkadaşlarla olan ilişkileri biraz sorgulayabilir , biraz daha kişi ve grupların içinden değil de biraz daha uzaklaşıp , net görebilmek isteyebilirsiniz. Özellikle görünenin aksi , görünmeyen durumlar , size farklı gösterilen insanların yüzleri ve davranışları sizi bu hafta hem yaralar hem de yeni kararlar almanız için zorlayabilir. Para , kazanç , parayla ilgili arkadaşlar arası anlaşmazlıklar , hatta gizli dedikodu , düşmanlık veya arkanızdan çevrilen işlerin ortaya çıkması , arkadaş çevrenizi biraz küçültme kararı almanıza sebep olabilir. Geleceğe yönelik planların kafanızda daha da fazla ve net şekilde belirmeye başladığı şu günlerde , Retroların bitmesiyle harekete geçmeniz tavsiye edilir .

 

Arslan Burcu ve Yükselen Arslan Burcu :

Arslan Burçları bu hafta Uranüs etkili Boğa Dolunayı etkisiyle  , hiç beklemedikleri kişi veya kişilerden tam destek görecekler. Uzun zamandır bekledikleri , hatta ümidi kestikleri bu destek , otorite figürü olan kişilerden , patronlarından veya güçlü aile büyüklerinden olacaktır. Fakat ; Venüs Retro Akrep Burcu etkisi aile büyüklerinden  , özellikle baba , baba akrabalarından gelecek destek söz konusu olurken , aile büyüklerinden anne , anne akrabalarından kaynaklı , kadınlarla da geçmişten gelen , devam eden ama sakin bir şekilde kenarda bekleyen sorunlar yeniden bu hafta atak yapabilir. Biraz can sıkıcı olabilir. Arslan Burçları aile , yaşadıkları yer , ev gibi yerlerle ilgili taşınma , yeni bir yer alma veya satma  veya yeni mobilya , yeni eşya almak veya tadilat yapmak isterler. Fakat ; hem Venüs Retro para konularını gökyüzünde temsil ederken hem de Uranüs etkili Boğa Dolunayı’nda beklemelerini tavsiye ederim. Eğer mutlaka yapmak isterlerse , o zaman kayıp , zarar , istedikleri gibi olmama gibi risklerini göz önünde bulundurmaları gerektiğini belirtmek isterim.

 

Başak Burcu ve Yükselen Başak Burcu :

Başak Burcu için bu hafta adeta gökyüzü eğitim için zilleri çalıyor. Yöneticisi Merkür , Akrep,’te gökyüzünde arzı endam ederken , geçmişte başvurduğu , zaman ayıramadığı , para bulamadığı veya kabul edilmediği eğitimlere kabul , başlama gibi süprizler bu hafta Başaklar’a gelecek. Hem çok sürpriz hem de çok sevindirici olacak bu etkiyle Başak Burçları biraz kesenin ağzını açacaklar. Bu Uranüs etkili Boğa Dolunayı , Venüs Akrep Retro etkisine rağmen bu harcamayı gözü kapalı yapabilirler. Gökyüzü eğitim konusunda size tam destek. Eğitimle alakalı seyahatleriniz olacak. Bazen inancınızı zorlayan durumlarla karşılaşsanız da bu sürpriz gelişme sizin inançlarınızı da kuvvetlendirecek. Başak Burçları’na tavsiyem  , etrafınızdaki akraba , kız kardeş gibi kadın figürleriyle bu hafta tartışmanız , gerilmeniz gibi durumlar olabilir. Yanlışa anlaşılmalar , yanlış aktarılan konuşmalar , iletişimsizlik bu durumlara sebep olabilir.

 

Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Burcu:

Bu hafta Terazi Burcu para  , gelirler ve aynı zamanda ortak paylaşımlı para, mal gibi konularla ilgilenecek. Pek çok burç mensubu gibi ‘ gelirimi nasıl arttırabilirim ? ‘ , ‘ kazancımı nasıl değerlendirebilirim ? ‘ , ‘ yaptığım yatırım doğru mu ?’ gibi sorularla kafası meşgul olan Terazi Burcu bu hafta en fazla bu konularla meşgul olan burcumuz. Hem yeni gelirler , kazançlar , hem de başkalarında gelecek destek , kazançlar , nafakalar , krediler konusunda avantajlı.  Terazi Burcu konusu olan mahkemeler , mahkeme yoluyla hak kazanılmış kazançlar konusunda şanslısınız. Dolunayı’n size beklenmedik getirisi bu konular olacaktır. Fakat ; sizi de uyarmak isterim ; unuttuğunuz bir evrak , yatırılmamış bir fatura , vergi , denetim , denetleme gibi konulara da ayrıca lütfen dikkat edin derim. Aynı zamanda Terazi Burcu’na Boğa Dolunay’ı etkisi , aile büyükleri ani sağlık problemleri veya sürpriz ameliyatları olabilir. Bu hafta aniden gelişecek bu durumlara da hazırlıklı olun derim.

 

Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Burcu :

Kelimenin tam anlamıyla hem Venüs Retrosu’nu  , hem de Uranüs etkili Boğa Dolunayı’nı en dibine kadar yaşayan burç Akrep Burcu. Güneş Akrep Burcu’na bu hafta geçiyor. Merkür Akrep Burcu’nda , Venüz Akrep Retro’da olması sizi daha da derinden , baskılı ve psikolojik olarak etkileyecek. Akrep Burcu dibinin dibini de görmeye alışkın bir burç olduğu için bunun üstesinde de Güneş Akrep’le adeta güçlenip gelecek. Bu hafta Akrep Burcu gündemi sade ve sadece ikili ilişkiler. Eskinin geriye dönmesi , tamamlanması gereken ilişkilerin tamamlanması , hesaplaşma , son sözlerin söylenmesi ve Akrep Burcu insanı içinde bir şey kalmaması Boğa Dolunay’ı hediyesi Akrep Burçları için. Sürpriz derken Uranüs aman dikkat diyorum Akrep Burçları , sakın , sakin , bekleyin , yeni biri , yeni bir ilişki her ne kadar heyecan verici , etkileyici , seksi ve cazip gelse de Retro etkisi geçinceye kadar bu durumlara ‘olur’ demeyin. Hala üreme organları , istenmeyen hamilelik gibi riskleri olan akrepler , gökyüzünün baskısını en çok hisseden  , ‘ya sabır’ diyerek bekleyen durumdalar bu hafta da.

 

Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu ;

Sakin , geri planda , kendi içinize kendi halinizde kalmak istediğiniz bir hafta. Siz ne kadar sakin de kalsanız gizli düşmanlarınız sessiz ve sakin değiller. Sizi adeta bu düşmanlığa çekmek istiyorlar. Fakat; siz daha sakin olmayı bilinçli bir şekilde tercih edeceksiniz. Sizin için Uranüs etkili Boğa Dolunayı’nda en iyi şey kendi içinize dönmek . Meditasyon yapmak , dinlenmek , kendini dinlemek ve çeşitli yollarla kendini şifalandırmak. Bunu en iyi bilen burçlardan biri olan Yay Burcu’na özellikle bu hafta tavsiye ederim. Belki biraz da spor iyi gelse de içsellik bu haftanın sizin  için püfü. Eğer sağlık derseniz Boğa Burcu’nun , Boğa Dolunayı’nın da konusu olan boyun ve boğaz bölgenize dikkat derim. Ama başka sağlık probleminiz varsa , veya kökten çözmek istediğiniz bir sağlık probleminiz varsa bu hafta başlayın . Aynı zamanda diyet için de en şanslı burç sizsiniz. Kesin sonuç alırsınız. Yeniliklerin özellikle iş , sağlık konularıyla gelecek bir hafta olacak sizler için. Uzun zamandır haber beklediğiniz hatta ümidi kestiğiniz bir başvurunuzla da ‘ kabul’ haberini alabilirsiniz.

 

Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak Burcu:

İki ağır transit etkisindeki Oğlak Burçları için bu hafta tam anlamıyla sürpriz bir hafta.Plüto Oğlak , Satürn Oğlak transitleri Oğlak Burçları’nı daha ağır ve zorlayıcı bir hale soksa da  , Boğa Dolunayı , tam anlamıyla Uranüs etkisini Oğlak Burçları’na gösterecek. Sürpriz bir aşk bu hafta kapıda.Hatta sizin yapınıza çok ters , çok çılgın , ayakların yerden kesileceği bir aşk. Hem de dolu dizgin. Eğer hayatınızda bir ilişki varsa sürpriz gizli kalmış durumların ortaya çıkması ve sizin bunları duyup kabul etmemeniz de süre gelen ilişkinizi sonlandıracağınızı gösterir. Aynı zamanda haftanın sosyal burçlarındansınız. Hem de tarzınızın çok dışı ve aktif şekilde adeta etkinlik , davet ve organizasyonlardasınız. Sanki bu hafta tek hedefiniz yeni çevreler , yeni  insanlar , ama yine de Oğlak temkini ve planını elden bırakmadan , kariyeriniz ve iş hayatınıza fayda sağlayacak insanlarla tanışma hedefiniz. Size bir tavsiye ; temkini elden bırakmadan , para trafiğinizi yönetmeye devam edin veya bir dostunuzun , arkadaşınızın iş teklifini temkinle dinleyin , kandırılma , ikna olma fakat; sonradan hayal kırıklığı etkileri sizde bu hafta mevcut.

 

Kova Burcu ve Yüksekselen Kova Burcu :

Kuzey , Güney Ay Düğümü’nün Arslan& Kova Aksı’ndan çıkması , son tutulmaların stresinin üzerinden azalması Kova Burçları’na rahat bir nefes aldırmaya başladı. Evet bu hafta Boğa Dolunayı ,Uranüs etkili sizin için de şok edici . Hatta Temmuz Ayı’ndaki Kova Burcu’ndaki tutulma etkisi bu kuvvetli Dolunay’la da tetiklense de sizin için gökyüzü kariyer anlamında parlıyor. O kaosun , o patırtı , o karmaşanın etkisinden çıkmanın etkisiyle , belki de uzun zamandır ilk defa bu karar sakin, rahat ve kararlı bir şekilde istediğinize hizmet ediyor ve yol alıyorsunuz. Uranüs etkisi bu sakinliğinizi aile büyükleriyle ilgili gelişecek ani durumlar , ev , mülk, arsa alma gibi konular ve aniden taşınma kararı gibi durumlarla bozsa da  , şanslısınız olumlu yönde size tam destek. Fakat; bu kadar olumlu havada özellikle Boğa Dolunayı’ndan sonra ani sinirlilik , öfke patlaması , agresiflik , kavga ve kaza gibi riskleriniz mevcut. Aman yavaş , sakinliği elden bırakmadan yavaş yavaş hedefinize doğru ilerlerken tadınız kaçmasın.

 

Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu :

Belki de uzun zamandır yurdışına yapmak istediğiniz seyahat için , hiç beklenmeyen bir anda müsaitliğiniz olur ve siz de bu seyahate hiç planda yokken bu hafta çıkmaya karar verebilirsiniz. Belki de hem ticaret , hem ziyaret diyeceğiniz bir seyahat planı bu. Tereddütte kalıp , gitmek istemeseniz de siz bu seyahate çıkıyorsunuz. Bu seyahatle aklınızın bile ucundan geçmeyen fikirler , düşünceler önümüzdeki günlerin sizin için konusu olacak gibi. Belki de kimsenin aklına gelmeyen bir fikir , bir etkinlik , organizasyon veya bir eğitim programı size yeni kapılar hem de gelir kapıları açabilir. Bu haftanın Boğa Dolunayı’nın ve süprizi seven Uranüs’ün siz Balık Burçları’na armağanı size bu hafta bu şekilde gelecek. İşini , durumunu , imkanını  , vaktini ayarlayamayan Balık Burçları , özellikle haftasonu akraba , eş , dost ziyareti amaçlı , kısa , yakın mesafeleri seyahate gidebilir.


 

Astrolog Beliz AKTAN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar