29 Ekim - 4 Kasım Haftası Burç Yorumları
Beliz Aktan

Beliz Aktan

Astrolog / belizaktan@hotmail.com

29 Ekim - 4 Kasım Haftası Burç Yorumları

30 Ekim 2018 - 19:04

29 Ekim – 04 Kasım Haftası Haftalık Burç Yorumları
KASIM AYI SÜPRİZ ETKİLERİ AYAK SESLERİ BU HAFTA GÖKYÜZÜNDE ETKİLİ
Bu haftamıza ülkemiz için çok anlamlı ve önemli olan birgünle ‘’merhaba’’ diyoruz. 
Güneş 22 Kasım 2018 tarihine kadar Akrep Burcu’nda seyrederken , 22 Kasım 2018 tarihinden sonra gökyüzü Yay Burcu etkisinde olacak.
07 Kasım 2018 tarihinde Akrep Burcu Yeni Ay’ı hepimizi şifalandıracak , hepimize derinden , kökten gelen başlangıçlar için adım attıracak. Bu etki hepimize güçlü ve güzel bir etkiyle iyi gelecek.
09 Kasım 2018 tarihi itibarıyla Jüpiter kendi burcu olan Yay Burcu’na geçecek. 1 senelik bu döngüde hepimize daha bir bolluk , bereket , neşe ve şifa getirecek.
16 Kasım 2018 tarihinde Mars uzun zamandır bir ileri , bir geri hareketine devam ettiği Kova Burcu’ndan sonunda Balık Burcu’na geçiyor. Bakalım gökyüzünde Eril enerji  ,Mars Ateş enerjisi  , su enerjisiyle buluşunca bizlere neler getirecek.
Venüs Retro’su gözümüz  aydın 17 Kasım 2018 tarihinde düz hareketine geçiyor ve yoluna Terazi Burcu’nda evinde yoluna devam ediyor. Rahat bir nefes alacağız ikili ilişkiler ve parayla ilgili konularda.
Ve ve ve herkesin artık öğrendiği , bildiği , takip ettiği Merkür Retrosu 18 Kasım 2018’de başlıyor. Elinizi çabuk tutun planlar, programlar, sözleşmeler , anlaşmalar ve elektronik eşya alışverişi için benden söylemesi. 3 hafta bu konulardaki yeniliklere ara vermek durumunda kalacağız Merkür Retrosu başlayınca.
Dolunaysız bir ay olur mu hiç ? 23 Kasım018 tarihinde İkizler Dolunay’ı bakalım bizlere hangi konuda tamamlanma getirecek.

Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu :
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş  Merkür , Jüpiter Akrep’teyken , Koç Burçları bu haftaya daha duygusal , daha aile ev konularıyla ilgili olarak başlıyor. Biraz da 29 Ekim hafta başı olması ve bizler için çok önemli birgün olduğundan , Ay Burcu Yengeç’te olması da Pazartesi  , Salı günleri Koç Burcu’nu vatan konularında da hassas yapacak. Aslında Koç Burçları daha çok haftaya finansal konular , ertelenen ödeme veya alacaklar , ortak paylaşımla ilgili konularla ilgili başlayacak. Hafta başı bu konular biraz başını döndürse de  , Çarşamba günü itibarıyla Ay Arslan Burcu etkisi onları daha sosyal ve aktif yapacak. Bu sosyallik ve aktiflik Koç Burçları’na adeta ruhsal ve sosyal anlamda bir nevi hayat öpücüğü gibi gelecek. Bu sosyal hareketlilik Güneş Satürn desteğiyle de güzel gelişmeleri ve konum ve kariyer olarak güçlü kişilerin desteğini de getirecek.Ay Başak etkisi Cuma ve Cumartesi günleri yoğun koşturmaca ve kendinden daha çok başkaları için çaba , gayret , emek sarf edecek. Bu tempo biraz yorsa da adeta bir toparlnama çabası gayreti olacak daha çok bu durum.Pazar günü Ay Terazi etkisi sanki daha çok ikili ilişkiler , güzel , hızlı haber ve gelişmelerin getireceği olumlu atmosferde geçecek Koç Burçları için.
Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burcu :
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş  Merkür , Jüpiter Akrep’teyken , Boğa Burçları bu haftaya Ay Yengeç etkisiyle de özel hayatıyla ilgili konularla ilgilenerek başlıyor.Sanki biraz ikili ilişkilerdeki sorunlar gündemini belirlerken size bir tavsiye gökyüzünde Akrep hakimiyetindeki Merkür ,Jüpiter son derecelerinde Chiron ile yaptığı etkiyle olumlu anlamda size ilişkiler konusunda yapıcı etki getirir. Hem ikili ilişkiler , hem de çözüm üretirken yakın arkadaş  ve çevrenizi de ihmal etmeyin tavsiyesinde bulunmak isterim.Çarşamba Perşembe günleri Ay Arslan etkisi sizi özellikle ev . aile , aile büyükleri konusunda daha aktif olarak uğraşmanızı sağlar. Cuma  , cumartesi günleri Ay Başak etkisi sizi daha sosyal yaparken  , sosyal hayatın yoğun temposu etkisine alır. Haftanın yorgunluğu , baş döndüren Boğa Burçları’na pek de uygun olmayan haftalık tempo Ay Terazi’deyken Pazar günü eve dinlenmeye çeker. Hatta belki Terazi konuları olan güzellik, bakım , kuaför  gibi bakımlara da zaman ayırmak istersiniz. Bu ruhen de sizlere iyi gelir.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu :
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş, yöneticiniz  Merkür de , Jüpiter de Akrep’teyken İkizler Burcu mensupları bu hafta iş konularıyla haftaya merhaba diyecek , 29 Ekim tatilinde tek tatil yapmayan burç İkizler Burcu olacak adeta , özellikle iş ama daha çok parayla ilgili konularda çalışıp , çaba sarf edecekler. Bu yapılamayan bir tahsilatın veya gelmeyen bir paranın da çabası olabilir veya ay sonu ödemeleri , hesapları kapatmak için de olabilir. Ama her halikarda Pazartesi , Salı sizin için bu etkide çalışacak. Ay Arslan etkisi Salı ve Çarşamba günleri daha çok bilgi , iletişim , telefon trafiği , e-mail trafiği gibi konularda aktif bir şekilde hayatınızda olacak. Tam anlamıyla İkizler Burcu ve Merkür etkisi Çarşamba ve Perşembe günleri hayatınıza damga vuracak. Cuma , Cumartesi akıl ve zihin yorgunluğu sizi dinlenmek adına evinize atacak. Evde   ailenizle beraber olmak , evde dinlenmek , kendi iç dünyanızda olmak isteyeceksiniz.Ama öyle bir Pazar günü bekler ki sizi , hafta yorgunluğundan sonra  , 2 gün dinlenmek size çok iyi gelecek Pazar günü siz biraz hava alıp , biraz eğlenmek için kendinizi dışarıya atacaksınız.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç Burcu :
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş, Merkür , Jüpiter de Akrep’teyken Yengeç Burcu bu haftaya Ay Yengeç’te en duygusal  , en hassas durumda başlayan burç olacak. Hassasiyeti , duygusallığı yanısıra 29 Ekim ‘i en çok içselleştiren , vatan , ülke , kahramanlık gibi konularda en yoğun duygu durumuna sahip Yengeç Burcu olacak.Hafta başı Pazartesi  , Salı etkisi bu duygu durumunda devam ederken , Çarşamba , Perşembe günleri daha parasal konular Yengeç Burcu gündemi olacak. Para , ödeme , nakit  tahsilat veya gelirleri arttırma gibi konular Yengeç Burcu için gündem olacak. Cuma , Cumartesi günleri Ay Başak sizi tam bir kültür elçisi , gezgin yapacak. Özellikle misafir veya ağırlamak durumunda olduğunuz konuklarınız varsa onlar için yaratıcı gezi , etkinlik ,aktivite planlayıp , uygulayacaksınız. İletişim gücünün de yüksek olduğu bu 2 gün yorgunluğunu Pazar günü evinizde yine kendi iç dünyanızda atmak isteyeceksiniz.
Arslan Burcu ve Yükselen Arslan Burcu :
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş, Merkür , Jüpiter de Akrep’teyken Arslan  Burcu bu haftaya zihinsel olarak oldukça karışık aynı zamanda hızlı çalışıp , hareket etmesi gereken bir gündemle başlıyor. Bu zihinsel yoğunluk Arslan Burçları’nı daha çok ev , aile , aile büyükleri konusunda etkileyecek. Belki ailede sözü dinlenecek , sözüne itimat edilip , saygı duyulacak ve aynı zamanda Güneş Akrep , Satürn etkisi destek etkisi gösterecek. Özellikle baba tarafı , aile büyükleri Arslan Burçları’nı destekleyecek. Pazartesi , Salı günü Ay Yengeç tüm konuları aileleri olacak Arslan Burçları , Çarşamba , Perşembe günleri Ay Arslan etkisiyle kendilerine gelecekler. Daha kendlerini etkili , olaylara daha hakim  daha lider ve etkileyici hissedip , olaylar ve konular üzerinde de bu duygularını yansıtacaklar. Cuma , Cumartesi günü Ay Başak etkisi para konuları , gelir ama daha çok gider olarak Arslan Burçları’nı etkileyecek. Sanki Cuma, Cumartesi giderlere başlayan Arslan burçları Pazar günü de hızlarını alamayarak para kendi isteklerine   kendilerine harcama yapmaya Ay Terazi etkisiyle hız kesmeden devam edecekler gibi.
Başak Burcu ve Yükselen Başak Burcu :
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş, Merkür , Jüpiter de Akrep’teyken Başak Burcu bu haftaya yöneticisi Merkür etkisiyle giriyor.Başak Burçları için çok güzel , çok verimli , tam kapasite bir hafta. Özellikle bilgi , iletişim , haber , eğitim kısa mesafe yolculuklar veya planlarında varsa uzun mesafe yolculuklar , yurtdışı , yabancı ülkeler , ticaret veya kişisel anlamdaysa eğer uçak veya gemi yolculukları bu Sonbahar’da gündeminiz olabilir. Pazartesi , Salı günleri de Ay Yengeç bu hareketliliği  , ilgilendiğiniz konularla destekler.Hatta sosyal hayatı ve gelecek planlarınızı hareketlendirir.Yeni planlar yapabilirsiniz. Çarşamba , Perşembe günleri Ay Arslan eviniz  , evinizle ilgili konularda ilgileneceğinizi bize gösteriyor. Evde mobilya değişikliği  ,tadilat veya dekorasyonda değişiklik sizi biraz yorsa da Cuma  ,Cumartesi günleri Ay Başak etkisi sizi tam anlamıyla sosyal yapacak , sürekli iletişim , yöneticiniz Merkür’ünüzü çalıştırırken sosyallik , eğlenme , gezme , yeme  , içme Cuma , Cumartesi günü sizi etkisi altına alacak. Pazar gün Ay Terazi sizin için hesap yapmak adına çalışacak. Bu haftanın gideri  Pazar günü gelir& giderlerinizi dengelemek için evinizde , konforunuzda oturmak zorunda sizi bırakabilir.
Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Burcu :
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş, Merkür , Jüpiter de Akrep’teyken Terazi Burcu bu haftaya parasal konuların etkisinde başlayacak. Para  , gelirler , maddi kaynaklar , giderler  bunların dengesi Terazi Burcu gündeminde olacak. Kesinlikle şu sıra duygusal anlamda yönetici gezegeni Venüs’ün geri hareketinden kaynaklı ruhsal ve duygusal dengesizliği  , alışveriş yaparak dengelemeye çalışan Terazi Burçları bütçe yapsınlar. Bu kadar harcamaya ileride çok sıkıntı yaşayabilirler. Pazartesi , Salı günleri Ay Yengeç etkisi ev ve evliliği veya kariyeri konusunda Terazi Burçları’nı etkileyecek. 2 günlük uğraş  sonrası , Çarşamba  ,Perşembe Ay Arslan etkisi sizin biraz sosyal çevrenize odaklanmanıza , biraz daha arkadaşlarınızla zaman geçirmenize neden olacak. Bu da ruhsal anlamda size iyi gelecek. Kadın arkadaşlar , kadın grupları arkadaş çevrenizi oluşturacak.Cuma  Cumartesi günü Ay Başak etkisi bu kadar sosyallik sonucu biraz dinlenmeniz gerektiğini bedenen ve zihnen size hatırlatacak olsa da Pazar Günü Ay Terazi sizi tam anlamıyla etkisine alacak , daha kendi içinizde , iç dünyanızda , duygu& ruh durumunuzda olacak. Sanki Retro Venüs’ün de etkisi şu sıra sevgiye , sevgiyle beslenmeye ihtyaç duyacağınız günleriniz olacak.
Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Burcu :
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş, Merkür , Jüpiter de Akrep’teyken Akrep Burcu bu haftaya da gökyüzündeki hakimiyetine devam ederek yoluna devam ediyor.Akrep Merkür  Akrep Jüpiter son derecelerinde ve de kavuşumda. Bu özel durum Akrep Burçları’nı zihinsel olarak oldukça aktif yapar. Bilgi, iletişim , diyalog , evrak , anlaşma , sözleşme belki de avukatlık durumlar , mahkemelik durumlar sizi uğraştırabilir. Pazartesi, Salı günü Ay Yengeç sizin zihinsel olarak düşünce trafiğinizi , hassasiyetinizi arttıracak. Belki iletişimle ilgili hassas , derin düşünceler , fazlasıyla başkalarını düşünmek durumunda kalacağınız ve size sıkıntı yaşatacak durumlara sebebiyet verebilir.Ay Arslan etkisi Çarşamba ,Perşembe günleri biraz daha görünen , biraz daha kendini göstermek isteyebilirsiniz.Cuma ve Cumartesi günleri Ay Başak etkisi sizi daha da sosyal , aktif hale getirse de belki de kutlamaların baş rolü olabilirsiniz. Ne de olsa siz bir Akrepsiniz ve Güneş Burcunuz’da.Pazar günü Ay Terazi , yöneticisi Venüs Retro sizi daha içinize , evinize çekecek ve dinlenmek ilk önceliğiniz olacak. Yeni haftaya   yeni kuvvetli enerjiyle hazırlık yapmak isteyeceğiniz birgün Pazar.
Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu:
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş, Merkür , Jüpiter de Akrep’teyken Yay Burcu bu hafta Jüpiter Yay Burcu’na geçmeden önce sanki fırtına öncesi sessizlik etkisinde olacak. Yay hep neşeli , sosyal, dışa dönükte olsa bu hafta Yay Burcu çok ruhsal, çok içsel, çok daha içine kapanık ve bu haftayı psikolojik etkilerle atlatacak.Pazartesi  Salı günü Ay Yengeç etkisi sizin daha da fazla kriz , karışıklık, bitirilmesi gereken konulara odaklayacak ve bunlara çözüm üretmek için çaba sarf edeceksiniz.Çarşamba , Perşembe günü Ay Arslan etkisi siz Yay Burçları’nı hem biraz sosyal , hem biraz ortaya çıkma hem de hareketlenmek adına sportif faaliyetlere sevk edebilir. Kapalı ortamlarda olmak yerine Sonbahar’ın tadını çıkarmak adına dışarıda olmak ve aktivite yapmak isteyebilirsiniz. Spora başlamak uzun yürüyüş, bisiklet veya açık havada aktivite için çok uygun 2 gün. Cuma , Cumartesi günü Ay Başak etkisi sizi toparlama, intizam, nizam, tertip gibi işlerle uğraşmaya sevk edecek.Belki ofis , depo , evrak, arşiv, dolap veya yazlık &kışlık toplamak bu 2 gün sizin yoğunluğunuz olabilir. Pazar günü haftanın son günü Ay Terazi tamamen ev ve dinlenmek tercihiniz olacak. Bu hafta sizin için ruhsal anlamda şifalanmanız için meditasyon, ruhsal çalışmalar ve spiritüelliğinizi arttırmanız için çok etkili ve size bu anlamda çok fayda sağlayacak bir hafta.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak Burcu :
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş, Merkür , Jüpiter de Akrep’teyken Oğlak  Burcu bu hafta ağır transit etkiler devam ederken Satürn Oğlak , Plüto Oğlak etkisiyle  , Oğlak Burcu bu hafta tamamen daha da otoriter, daha da kariyerini planlar bir etkide olacak.Ay Yengeç etkisi Pazartesi , Salı günü kendine hedefleri doğrultusunda fayda sağlayacak otorite olan veya konumlu , güçlü kişilerle işbirliği halinde olacak. Ay Arslan etkisi Çarşamba , Perşembe günü Oğlak Burçları için tamamen konumu için gayret edecekler. Görünenin arkasında daha görünmeyen bir çaba ve gayretle hareket edecek Oğlak Burcu bu hafta. Ay Başak Burcu’nda Cuma , Cumartesi günleri iletişim, seyahatler , konumlu  , otorite sahibi kişilerle sürekli bir geliş&gidiş , ziyaret ve iletişim trafiği içinde olacak Oğlak Burçları. Zihinsel anlamda planlı, programlı bir haftasonu olacak. Pazar günü ise hem Pazar günü rehaveti hem hafta yorgunluğu hem de Pazar günü etkisiyle daha sakin  , keyifli ve keyfine uygun geçireceği birgün olacak.
Kova Burcu ve Yükselen Kova Burcu :
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş, Merkür , Jüpiter de Akrep’teyken Kova Burcu bu hafta kariyer konularına odaklı olacak. Güzel etkiler alan Kova Burçları tam anlamıyla haftanın yıldızı. Özellikle gökyüzü etkisi Güneş Akrep , Jüpiter Akrep , Satürn Oğlak sabit bir burç olan Kova Burcu’na sabit bir burç olan Akrep Burcu desteği ve 10. Ev’in sahibi Oğlak Burcu’ndaki Satürn  kariyer açısından desteğini görüyoruz. Kariyer , konum , destek açısından oldukça güzel etkileri maddi olarak da Kova Burçları’nı destekler.Pazartesi , Salı Ay Yengeç sizi iş konusunda desteklerken  , Çarşamba , Perşembe Ay Arslan etkisi ortak iş veya ortak plan yaptığınız kişilerle görüş , diyalog , iletişim trafiğiniz yüksek olacak.Ay Başak Cuma ,Cumartesi Kova Burçları’na tatil yaptırmadan çalışmaya devam ettiriyor. Özellikle krizler, çözülmesi gereken işler , kabul ettirilmesi ve desteğinin alınması gereken işler için çaba sarf edecekler.Ay Terazi Pazar günü biraz olsun seyahat planı yapar gibi görünse de Kova Burçları’na yine de yaptıkları işlerle ilgili seyahat planları yaptırıyor olacak.

Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu :
Gökyüzü Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Güneş, Merkür , Jüpiter de Akrep’teyken Balık  Burcu bu hafta burçlar arasında en rahat , en dingin , en keyif ve en güzel tatil planı yapanlardan. Uzun seyahatler , uzun ve uzak yolculuklar Balık Burcu gündemi. Lüx gemi seyahatleri  ,sıcak ikli tatilleri  ,uçak yolculuklarıyla kafaları meşgul olan Balık Burçları Pazartesi , Salı günleri de Ay Yengeç’teyken yoğun bir şekilde planlarına devam edecekler. Tatil planları romantik bir tatil de olabilir veya çocuklarıyla , ailecek sıcak iklimlerin tadını çıkaracakları bir tatil de olabilir.Çarşamba , Perşembe günleri Ay Arslan etkisi daha çok günlük koşuşturma ve işi organize etme gibi sizde yoğun tempo ve ikiye bölünmüşlük yaratırken , müthiş bir hız ve motivasyonla günlük hayatınızı organize edeceksiniz. Ay Başak Cuma , Cumartesi günleri sizi özellikle çocukları olan Balık Burçları’nı çocuk aktivitesi , çocuk organizasyonu ve çocuk etkinliklerine yöneltecek. Pazar günü Ay Terazi , Balık Burçları için daha içe dönük bir enerjiyle hareket etme , Pazar gününü geçirme etkisi yaratacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar