8 - 14 Ekim Haftası Burç Yorumları - Beliz Aktan
Beliz Aktan

Beliz Aktan

Astrolog / belizaktan@hotmail.com

8 - 14 Ekim Haftası Burç Yorumları - Beliz Aktan

10 Ekim 2018 - 14:47

08 – 14 Ekim 2018 Haftası

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09 Ekim 2018 Salı günü , Terazi Burcu’nun 15. Derecesinde Yeni Ay meydana geliyor. +3 gün öncesi ve +3 gün sonrası yoğun  etkili olacak. Terazi Burcu ‘nun konuları bizlerin bu süreç içerisinde hayatımızda olacak. Aşk , sevgi , ikili ilişkiler , evlilik , ortaklıklar, kibarlık , politik olmak , tatlı dilli , ikna edici olmak , adil ve adaletli olmak, dengeli olmak , sosyallik , anlayış , empati , dava , mahkemeler ….

    Terazi Burcu yöneticisi Venüs  , estetiğin sembolü fakat; Venüs’ün geri harekette olması buna 16 Kasım’a kadar asla izin vermiyor. Hem de zararlı olduğu Akrep Burcu’nda. Yani sizlere tavsiyem Terazi konularıyla ilgili yeni atılımlar, yeni proje , fikirler için uygun değil. Terazi Burcu’nun tatlılığı , güzelliği ve nezaketiyle çalışmaz bu durumlar şu sıra. Ama yine de Terazi konularıyla ilgili bir atılım yapmak zorundaysanız  , hayat bu temkinli olun  , iyice düşünün , karar verin derim. Bu zorunda durum ve atlımlar krize , zarara dönüşmesin.

    Plüto Oğlak’ın da zor bir açı yapması Yeni Ay’a  . Plüto değiştirir , dönüştürür. Bazı durum ve etkileri değiştirmek için güzel bir etkisi olabilir fakat; para ve yatırım gibi konulara aman dikkat derim. Bu tür konulara pek uygun bir dönem değil derim.

 

Koç Burcu : Yeni Ay etkisini Koç Burçları ilişkiler  , ortaklıklar alanından yaşayacaklar. Geçmişte yaşadığınız ilişkiler , biten ilişkilerle  , biten ortaklıklarla ilgili durumlar önünüze gelebilir . Özellikle parayla ilgili durumlarda paylaşımlar veya gelirlerle ilgili durumlarda yeni planlama , programlama , hesap yapmanız gereken durumları daha detaylı düşünmek zorunda kalabilir hatta şimdiye kadar görmediğiniz durumları görüp , yeniden düzenleme getirmek isteyebilirsiniz.Bu durumlara şimdiye kadar bakmadığınız bir bakış açısı , sorgulama , kuşku ile yaklaşabilir belki de geçmiş  , biten ilişki ve ortaklıklardan dolayı finansal paylaşım durumlarına girmek zorunda kalabilirsiniz. Size tavsiye ; lütfen Uranüs’ün etkisi gerilim ve aniliklere kapılmayın , yönetici gezegeniniz Mars Kova Burcu’nda olması da sizi zorlayacak , parasal konularda Akrep Burcu etkisini de göz önünde bulundurursak tekrar anilikten  , ani kararlardan kaçınmanızda fayda var derim.

 

Boğa Burcu : Boğa Burçları’nın İş hayatı ve  günlük hayat  koşuşturmalarının arttığı bir hafta. Bu tempoda bu hafta devam ederken sağlıklarına dikkat etmelerini tavsiye ederim Boğa Burçları’na. Özellikle iş hayatı ve iş ilişkilerinde memnun olmadıkları durumlarla ilgili olarak içe dönük bir şekilde değişim , dönüşüm yapmak istekleri  , düşünceleri olabilir. Bu hafta pek buna odaklanmadan kafalarını rahatlatmalarını tavsiye ederim. Sorgulayan , kuşkucu düşünceler ve kafalarındaki hesaplar Boğa Burçları’nın sağlıklarını etkileyebilir. Dengelerini kaybedip , agresif olabilirler.Bu iş hayatlarını , iş ilişkilerini etkiler. Boğa Burçları sabrınızı bu hafta koruyun.İçsel huzursuzluk , dışa yansıttığınız sizi de beğenmeme durumu yaratır. Sakın değişim göstermeyin. Bu kadar kaygı , düşünce içindeyken’ lütfen sağlığınıza dikkat’ derim. Biraz rahatlayın , biraz sanat , biraz müzik , biraz kitaplarla ilgilenmek size iyi gelir.Özellikle ,iş stresinizi atmanız açısından size bu haftasonu meditasyon , yoga , biraz sessiz doğada yürüyüş rahatlatır , sizleri şifalandırır.

 

İkizler Burcu :  İkizler Burçlar’ı hem hareketli bir sosyal hayatın hem de hareketli bir iş hayatının olduğu bir hafta yaşayacaklar. İş hayatının temposu artarak gitse de daha çok’ kendinizi göstereceğiniz’  konu ve durumlara odaklı bir iş temposu bu hafta olacak. Sosyal hayat biraz daha haftasonu hem hareketlilik kazanacak hem de sosyal olmak haftasonu rehavetinde size iyi gelecek.

İşinizin yoğunluğu arasında İkizler Burçları da sağlıklarına dikkat etmeliler. Hava değişiminden kaynaklı üşütme , gribal enfeksiyonlara yakalanma ihtimali yüksekken , stres ve uyku düzeni bozukluğu da sizleri bu hafta etkileyebilir.

Yengeç Burcu : Bu hafta eviniz , aileniz ve  daha kendi dünyanızda olacağınız bir hafta Yengeç Burçlar’ı için. Daha kendi kendinize , dört duvarınız arasında yaşayacağınız bir hafta. Kendi iç dünyanızda Uranüs Boğa’nın gerilimi , Akrep Venüs Retro ve Merkür Akrep etkisi özellikle Çarşamba gününden itibaren sizi çok daha fazla etkileyecek. Akrep’ten alacağınız 120 derecelik açıyla, bu sefer sizin , geçmiş konular , özel hayat , hesaplaşma , içinizden atamadığınız bazı durum ve haksızlıkların hesaplaşması içinde bulacağınız günler yaşatacak.Bu etkiler ani patlama, öfke , kavga ve tartışmaya sebep vermesin.  Lütfen sakin Yengeçler .Haftasonu ailenizle ilgili durumlarda daha rahat, daha sakin , daha ılımlı ve hatta kendi isteğinizle sorumluluk alacak bir ruh halinde olacaksınız.

Arslan Burcu : Bu hafta Arslan Burçları’nı, Yeni Ay’la beraber etkileyen konular; almak istedikleri eğitimler , kısa yakın mesafedeki yerlere seyahatler ve akrabaları bu plan ve projelerin içinde olacak.

Özellikle ev  , akrabalar ve aile üyelerini etkileyen konularda miras , mülkle ilgili resmi yazı ve sözleşmeler , bu konularla ilgili paylaşımlarda sıkıntı yaratabilir. Veya bu konularla ilgili resmi bir yazı , yazışma yapılacaksa çok dikkatli olun. Çarşamba günü itibarıyla gökyüzünde Akrep Burcu’nun daha da etkili olması ve Ay , Merkür ve Üranüs ‘ün zıt açılar içinde olması anilik , gerginlik verir. Haftasonu biraz daha rahat , biraz daha tatil havasıyla aile , çocuklar , anne& baba ile zaman geçirme sizin için ön planda olacak.

 

Başak Burcu: Başak Burçları , yönetici gezegeniniz Merkür’ün bu hafta ortası Akrep Burcu’na geçmesi ve Akrep’te Venüs Retro’su sizin gibi detaylı , hesabını  , planını yapan , titiz Başaklar için tamamen bu hafta para konularını temsil ediyor. Gelirler , bütçeler , kazançlar , hatta mal varlığınız gündeminiz. Hatta sizler bu konularla gündeminizi meşgul ederken hiç hesapta olmayan yakınların da bu konulara dahil olması mümkün. Kafanız meşgul , stresli ve oldukça düşünceliyken , hızlı ama şüpheli şekilde değişen durumlar karşısında  , bu dalgınlık durumları kaza yapmanıza  , ufak kazalara ve yaralanmalara sebebiyet vermesin diyerek sizleri uyarmak isterim.

 

Terazi Burcu : Yılın sizin günleriniz diyebiliriz. Adeta gökyüzü size yansıyor. Yeni Ay burcunuzda fakat ; aklınız paranızda. Tabi sadece paranızdan da öte , sahip olduğunuz tüm değerler  , bunları arttırmak , belki de yenilikler , yeni yatırım , yeni getiriler yaratmakta. Aynı zamanda Merkür Akrep’te bu düşüncelerinizi Çarşamba günü itibarıyla daha da yoğunlaştıracaklar. Ama aynı zamanda gökyüzü etkisi olarak Ay , Merkür ve Uranüz’ün zıt etkisi Terazi Burçları’nı para ve yatırım konusunda bu hafta  , hafta içi çok gerginleştirecek. Bu kadar hesap , kitap , bütçe para konuları sizi haddinden fazla gerginleştirirken bedensel sağlığınıza da dikkat edin derim. Özellikle ertelediğiniz , ihmal ettiğiniz durumlar tekrar edebilir.Burcunuzun yöneticisi Retro yani geri harekette hem de hiç huzurlu olmadığı , rahat edemediği burçta Akrep’te fakat; Terazi Burçları’na özel kilo , diyet , zayıflamayla ilgili konularda karar alma, başlama durumundaysanız , sizi destekliyor. Başarılı olursunuz.

 

Akrep Burcu : Gökyüzünde Akrep Burcu hakimken tam da Akrep konuları sizde yoğun , baskın bir şekilde açığa çıkıyor bu hafta. Daha gizli , daha kendi halinde , daha sırlı , saklı bir ruh durumunda içe dönük , ruhani , ruhsal bir boyutta adeta Akrepler. Ne kadar ikili ilişki sorunları , kayıplar , eski hesaplaşmalar , ne kadar bilinçaltına itildiyse hepsi ortaya dökülmek üzere. Psikolojik olarak huzursuz , travmatik bir hafta Akrep Burçları için. Ama bu durumu fırsata çevirmek isterseniz elinizde adeta altın bir anahtar var. Şifalanmayla ilgili de mükemmel bir hafta. Anilik , ani kararlar başınıza iş açar. Psikolojinizin bu kadar pis , puslu, bulutlu olduğu zamanlarda sakın ruhsal anlamda bu sıkıntılarınızı dış görünüşünüzde veya giyim tarzınızda değişiklik yaparak aşacağınızı  sanmayın. Sakın yapmayın. Doğru karar , doğru zaman değil. Akrep’in karanlık yüzünü deneyimlerken ne kadar sakin, ne kadar planlı ne kadar kararlı olursanız o kadar kazanç elde edersiniz.

 

Yay Burcu: Yay Burçlar’ı bu hafta tam kendilerine has neşeli ve sosyal haliyle yoğun bir sosyal tempoda olsa da  , biraz ruhsal anlamda da kendi içinde sorgulamada olacak. Aslında bu sorgulama yalnız kendi kendine olduğu zamanlarda açığa çıksa da inzivaya çekilip , kendini dinlediği zaman  , Yay Burçları’nın yatkın olduğu spiritüel konularla kendilerinin dengelerini sağlayabilirler.Kendilerini dinlendirebilirler. Farkındalıkları hangi konuyla ilgili iç hesaplaşmadaysa daha da o konuyla ilgili artar.Hafta ortası Uranüs , Merkür , Ay zıt açısı Yay Burçları’na uykusuzluk gibi durumlar yaşatabilir. Bu uykusuzlukta Yaylar’ın tüm enerjilerini , hayat kalitelerini tüm hafta boyunca ellerinden alır. Cuma günü Ay Yay Burcu’nda  , bu durum da size daha da bir hassasiyet verir. Hafta sonu enerjinize uygun daha sosyal olun , kendinizi dinlemeyin  , eğer mutlaka kendi kendinize kalmak isterseniz spor yapın derim.

Oğlak Burcu  : Oğlak Burcu bu hafta Yeni Ay etkisini Kariyeriyle ilgili yaşayacak. Sorumluluk sahibi , yaşından olgun Oğlaklar’ın tek düşüncesi bu hafta kariyeri , statüsü ve toplum önündeki yeri. Oğlak 2 ağır transiti de Satürn ve Plüto etkisini uzun süredir yaşarken , bu Yeni Ay da bunları destekler ölçüde Oğlaklar’a sunuyor. Bu etki stratejik Oğlaklar için terfi , alkış  , ödül , başarı getirecek. Gökyüzü yeniliklere destekleyici sizin için. Çünkü ; siz zaten uzun zamandır bu planları yapıyordunuz. Bunlar sizin moral ve motivasyonunuzu çok   daha yükseltecek. Tüm hafta sosyallik etkisi , gruplarla iş yapma , gruplarla toplantı , lider etkisi sizde yaratırken. Aman grup çalışmalarında çıkacak olan gerginliği alttan alın , bu haftaya manevi olarak iyi gelen bu haftanıza gölge düşürmeyin derim.

 

Kova Burcu :  Bu hafta Yeni Ay etkisi her ne kadar yurtdışı , uluslararası ticaret  , uluslararası iş ve eğitim konuları olsa da Akrep Venüs’ü ve çarşambadan itibaren Akrep Merkür’ü ve yine Akrep Jüpiteri size kariyerinizle ilgili durumları hayatınıza getiriyor. Geçmişten gelen konular , geçmişten ertelediğiniz veya ‘kaçırdım’ dediğiniz fırsatlar elinize geliyor. Siz Kovalar bu hafta çok da eril , çok daha enerjik , çok daha mücadeleci ve Venüs’le Mars’ın zıt açısına rağmen çok daha cesur.Çarşamba günü keskin olacak Merkür , Uranüs ve Ay keskin etkisi tadınızı kaçırmasın. Çarşamba gününe oldukça dikkat edin diye Kova Burçları’nı ayrıca uyarmak isterim.

 

Balık Burcu :Hisseli paylaşımlar , krediler , borçlar , belki nafakalar , alınacak alacaklar Balık Burçları’nın gündemi. Mahkemelik bir durumda olan nafaka , hisseli miras , mal& mülk , hisseli para , hukuksal kanalla çözüm için hareketlenmeye başladığı dönem Balık Burçları için. Diğer taraftan Balık Burçları kredi , vergi , sigorta , hatta trafik cezası gibi unuttuğu veya eksik evrakları olan bu konudaki işleri yeniden gözden geçirmesi gerekebilir. Balık Burçları özellikle Merkür Akrep Burcu’na da geçince Akrep ve Balık Burcu arasındaki 120 derecelik kolay açıdan kaynaklı ,zihin olarak çok daha yoğun ve aktif olacaklardır bu hafta.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar