Bu hafta kararlı olduğunuz konularda kaosa düştüğünüze...
Beliz Aktan

Beliz Aktan

Astrolog / belizaktan@hotmail.com

Bu hafta kararlı olduğunuz konularda kaosa düştüğünüze Merkür Akrep'i dinleyin...

15 Ekim 2018 - 14:15

15 – 21 Ekim 2018 Haftalık Burç Yorumları

    Hafta geneline baktığımız zaman bu hafta 9Ekim’de gerçekleşen Terazi Burcu Yeniayı’nın etkilerinin daha etkili olduğunu görüyoruz. Hem yeni ayla beraber başlanılan iş ve konuların hem de yapılan atılımların bu hafta hayatımızda daha etkili olduğunu ,daha baskın etkilerle gelmeye başladığını gözlemleyeceğiz.

   Haftanın da  Ay’ın  İlkdördün hali ile başlamasının da bu etkilerin daha oluşmaya, pişmeye başlayarak , kuvvetlenerek oluştuğunun göstergesidir.

   Böyle güzel ve yeni haliyle Ay Pazartesi , Salı Günü Oğlak Burcu’nda olacak , Oğlak Burcu etkileri olarak bu haftaya daha hedef odaklı , daha ne istediğimizi bilerek başlayacağız.Bu etki özellikle hedeflerimiz doğrultusunda daha kararlı olarak ilerleyeceğimizi bize gösterir. Cuma akşamına kadar  , Çarşamba ve Perşembe günü de dahil Ay Kova Burcu’nda olacak. Biraz daha toplulukla hareket edeceğimiz , tek başına olmaktan öte , gruplara yönelik etkinlik ve işler hatta yeni , dahiyane fikirlerin peşinden gideceğimiz 2.5 gün Ay Kova etkisinde. Arada bu telaş ve hareketlilikle biraz kendi halimizde kalmak isteyebiliriz ama dert etmeyin bu ihtiyacımıza Cuma akşamı itibarıyla Cumartesi , Pazar günü de dahil olmak üzere , Ay Balık yetişecek. Ay Balık etkisinde daha içimize , kendimize dönük , dinlenerek , düşünerek hatta sizlere bir tavsiye kendinizi , nefesinizi dinleyin  meditasyon yapın , doğada uzun yürüyüşler çok iyi gelecektir.

Ay’ın haftalık etkileri dışında bu hafta , tam hafta ortası Çarşamba Günü  Mars Kova , Neptün Balık , Merkür Akrep’te olacak. Aralarında olumlu , daha anlaşılır , daha net ve olayların , durumların , düşüncelerin çok net bir şekilde çözüleceği güzel bir etki. Bu kişilere daha çözülmüş  , anlaşılmış durumların netliğini ve rahatlığını verirken de özellikle Merkür Akrep daha da etkili hayatımızda olacak. Daha derinler , daha görünmeyenler , daha bilinmeyen ve çözülemeyenler ortaya dökülecek.

Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu : Hedef odaklı Mars’ın etkisindeki Koç Burçları bu haftaya daha da patron , daha otoriter  olarak başlayacaklar. Ay Oğlak etkisi ile uzun zamandır yeni iş ve yatırımlarla ilgili koşturan Koçlar , haftanın ilk 2 günü bu hedeflerine daha odaklı olacaklar. Çarşamba  , Perşembe birden çok işe yetişen zaman zaman kafasının karıştığı ve zihinsel yorgunluk yaşayan Koç Burçları’na hafta sonu gökyüzü etkileri adeta ilaç gibi gelecek ve hafta sonu haftanın yorgunluğunu daha kendiyle başbaşa kalarak , daha dinlenerek geçirecek.

Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burcu  :Boğa Burçları bu haftaya özellikle Pazartesi ve Salı günü eğitim programları veya katılacağı kursları düzenleyerek girecekler. Bu eğitim programları daha şehir dışı  , uzak  mesafelerdeki şehirlerde olacağından , seyahat ve eğitim programlarını organize edecek 2 gün boyunca. Çarşamba , Perşembe ve Cuma günü de dahil daha çok eğitim programlarının da etkisi olabilir veya uzun zamandır üzerindeki çalıştıkları iş hayatı , iş yerindeki konumu , terfi kısaca kariyerleriyle ilgili daha meşgul olacaklar. Haftasonu daha sakin , rahat kendilerini daha dinlendirmeye yönelik faaliyetlerde olacak Boğa Burçları sanat etkinliklerine dahil olabilirler. Haftasonu partner , sevgili veya eşlerinin de onlara eşlik edeceği , güzel , romantik , huzurlu ve keyifli bir haftasonu Boğa Burçları’nı bekler.

İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu  : İkizler Burcu haftaya Oğlak Ay’ı etkisiyle de para , ödemeler , alacaklar bu konularla alakalı olarak bir faaliyet içinde başlayacaklar. Belki bir kredi başvurusu veya beklediğiniz kredilerle ilgili haberler alacaksınız. Hafta ortası itibarıyla iş temponuzun üzerine katılmak durumunda olacağınız yemek , iş toplantısı veya dernek , kulüp toplantıları etlenecek. Hem iş , hem de işle alakalı sosyal hayatı da bu hafta yoğun bir tempoda  , bir arada götüreceksiniz. Yönetici gezegeniniz Merkür  Akrep Burcu’nda yoluna devam ederken , zeki , bilgili , hızlı , seri düşünen İkizler Burcu’na  , Akrep Merkür iş ve kariyer konularında tam destek olacak. Hatta göremediği , netleşemediği konuları daha görünür hale getirecek olan Akrep Merkür desteğiyle İkizler Burcu haftasonunu ailesiyle daha rahat , daha huzurlu geçirecek.

Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç Burcu : Yeni Ay’da en çok etki alacak olan Yengeç Burcu , yöneticisi Ay’ın gökyüzündeki İlk Dördün etkisinden dolayı aileyle ilgili konularda daha rahat kararlar alacaklar. Aile anne  , babası veya eşi de olabilir.Bu konu ve bu kişilerle ilgili alacağı kararlar herkese çok daha iyi gelecek. Aynı zamanda para konularıyla ilgili , hesap , bütçe yapan Yengeç Burçları , özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri bu konuya çok daha fazla kafa yoracaklar. Ama yine aile veya eşlerden para konularında destek görecekler.Bu destek de Yengeç Burcu ‘na hiç tahmin etmedikleri zaman ve kişlerden geleceği için çok sürpriz ve iyi gelecek.Bu moral ve destekle Yengeç Burçları haftasonunu kardeş , akraba , aile büyükleriyle , keyifli , neşeli geçirecekler.

Arslan Burcu ve Yükselen Arslan Burcu : Arslan Burçları haftaya işleriyle ilgili kararlarıyla beraber hızlı bir giriş yapacaklar. Yeni Ay etkisi ile girişilen yeni projeler , yeni işler veya yeni oluşumlar bu hafta kafanızda daha çok netleşip , oturacak. Daha olgunlaşacak. Haftanın ilk 2 günü işleiniz ve dolayısıyla koşuturmacanız çok yoğun olacak.Ama bu günlük tempoda biraz kendinize uykunuza dikkat edin derim. Çarşamba , Perşembe günleri daha ikili ilişkilere zaman da ayıracağınız zamanlar olacak. Hem iş hem de özel hayata zaman ayırıp  dengede tutmak bu hafta Arslan Burçları’nı yoracak. Bu kadar iş temposu aynı zamanda parayla ilgili konuları da haftasonu gündeminize taşıyacak. Özellikle aileyle beraber yapılacak harcamalar, yatırımlar konusunda hafta ortası Merkür Akrep desteğiyle , keski, hızlı bir zekayla hesabı , organizasyonu yapacaksınız.Hafta sonu bu haftaki tempodan yorgun düşen Arslan Burçları’na tavsiyem , ihmal ettikleri uykularına , sağlıklarına ve en önemlisi beslenmelerine dikkat etmeleri.

Başak Burcu ve Yüksel Başak Burcu  : Başak Burcu özellikle çocuk sahibi olanlar bu haftaya çocuklarıyla ilgili durumlarla ilgilenerek başlayacaklar. Okulları olabilir veya sizinle daha fazla zaman geçirmek isteyebilirler. Aynı zamanda aşk hayatı etkileri de özellkile bekar Başak Burçları’nın gündeminde. Hem çocuklar , hem aşk hayatı derken aman sakın iş hayatınızı ihmal etmeyin Başak Burçları. Özellikle haftasonuna kadar Çarşamba Günü’nden itibaren başlayan etki ile iş hayatı da gündeminizde olacak. Yönetici gezegeniniz Merkür  , Akrep Burcu’ndaki seyri ile özellikle siz Başak Burçları’na gizli kalmış haberler , sırların ortaya çıkması , ortak iş yaptığınız ortaklarınız veya iş arkadaşlarınızın sizden sakladığı bilgileri sizin önünüze serecek ve eliniz güçlenecek.Yakın çevrenizle iletişimin kuvvetleneceği bu günlerde özellikle tüm konuşmaları , alınan kararları yazıya dökmenizi ısrarla tavsiye ederim. Söz uçar yazı kalır…..

Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Burçları : Terazi Burcu , Terazi Yeni Ay’ı etkilerini en fazla hisseden ve en fazla destekleyici etki alan burç. Kararsız kalınan , netleşilemeyen her konuyla ilgili daha emin adımların atılacağı bir hafta. Aile büyüklerinin desteğiyle , kariyer , hayatında atılacak yeni adım ve atılımlarla ilgili konuların gündem olacağı haftanın ilk iki günü , Çarşamba gününden itibaren parayla ilgili getirilere ve gelirlere doğru yönelecek. Özellikle yöneticiniz Venüs’ün Akreo Burcu’ndaki geri hareketi ve Merkür Akrep sizi daha derinden kaygı ve endişeye sürükleyecek para konularıyla ilgili.Biraz sakin çünkü ; gökyüzü olumlu yönde sizleri destekliyor Terazi Burçları. Haftasonunu Venüs Retrosu’ndan dolayı ihmal ettiğiniz kişisel bakımla ilgili konulara ayırabilirsiniz.Veya Terazi Venüs etkisi her ne kadar geri harekette de olsa o doğanızdan gelen moda , sanat , dekorasyon  , kişisel bakım gibi konularda yakından ilgileneceğiniz bir haftasonu sizi bekliyor.

Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Burcu : Zihnin en fazla çalıştığı , kuruntu ve kuşkunun tavan yaptığı günlerdesiniz Akrep Burçları. Akrep Merkür etkisi zihniniz çok hızlı ve cin gibi çalışıyor. Fakat; şüphe , kaygı çok aktif. Bu düşünceleri dengeleyip sorumluluk alanlarınızla ilgili olarak kararlar alıp , ilerlerseniz yolunuz oldukça açık. Hatta ‘ şüphe ve kaygıya hiç gerek yokmuş ‘ diyeceğiniz etki ve kişilerden destekleri alacaksınız. Para ile ilgili konularda eliniz güçlü , şanslı hatta bereketli günlerdesiniz. Aile büyüklerine biraz daha fazla ilgi göstermeniz hem onlara hem de sizlere iyi gelecek. Hafta sonu Ay Balık etkisi algılar , hisler daha da açık ve net olmakla birlikte  , zihni susturun , şüphe ve endişeyi durdurun Akrepler ve biraz aşk , biraz sanat biraz keyif veren konulara yönelin derim. Hafta ortası Kova Mars , Balık Neptün , Merkür Akrep harika etkisi sizi tam 12’den vuruyor.Bu etkiyi yapmak istediklerinize odaklanarak , hiç kimsenin düşünmediğini düşünerek , fark yaratan atılımlarla değerlendirin derim.

Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu : Kaygılı ve endişeli haftaya başlayacak olan Yay Burçları gelir& gider dengesini tutturmak konusunda kaygılılar. Bugünü değil de Ay Oğlak etkisiyle daha ileriyi düşünüp , kaygılanan bir Yay var bu hafta. Bu hafta ortası Ay Kova ile pek belli etmemeye çalışsalar da bu kaygı daha da etkili olacak. Ay Kova etkisi kalabalık içinde de olsalar içten içe bu kaygı adeta bu hafta Yay Burçları’nı yiyip , bitirecek. Aslında kaygıyı biraz aşarsanız , Merkür Akrep , Neptün Balık destekleyici etkileri var siz Yay Burçları’na özel. Ama kaygı , korku yerine , algılarınızı ve hislerinizi daha çok ortaya çıkarır  , onları dinlerseniz  , çıkış yolunu daha kolay bulacaksınız. Yay Burçları’na destek bu sefer iç seslerinden gelecek. Bu kadar kaygı içindeki Yay Burçları’na benim bu haftasonu tavsiyem yalnız kalıp , Ay Balık’tayken kendilerini dinlemeleri , meditasyon veya spor yapmaları hem bedensel hem de zihinsel olarak iyi gelecek.

Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak Burcu : Oğlak Burcu gündemi kariyeri bu hafta. Aslında Pazartesi , Salı Ay Oğlak destek gökyüzünden size tam destek ama yine de gelecek endişesi olan Oğlak Burçları’nın bazılarında da kariyeriyle ilgili yol verme , yol ayrımı gibi durumlar ve kararlar içerisinde olabilirler. Aslında kariyerden önce Mars Kova sizin para alanınızda  , sizin aslında şu sıra tüm gündeminiz para. Özellikle de bu hafta unuttuğunuz bir ödeme , vergi , aidat ve buna benzer para ödemeleri sürpriz bir şekilde karşınıza çıkabilir.Hep iş , hep kariyer biraz sosyalleşeyim derken  , uzun zamandır ihmal ettiğiniz üyesi olduğunuz kulüp , dernek toplantılarına katılabilirsiniz.Aynı zamanda bu sizler için gökyüzünün gülen yüzü , avantajı ama tabi sizler değerlendirebilirseniz  ; Merkür Akrep etkisi sizin kafanızı zehir gibi çalıştırıyor. Yeni , hiç düşünülmemiş fikirler , planlar , projeler bu hafta sizden çıkar. Ve sizi de rahatlatacak zihin olarak. Haftasonu Ay Balık etkisi isz sevgili Oğlak Burçları’na dinlenme ihtiyacı veya uyku verebilir.Belki bir kahve , ev ortamı , uzun zamandır okuyamadığınız kitap veya izleyemediğiniz filmler hem rahatlatır hem de zihninizi biraz dağıtır.

Kova Burcu ve Yükselen Kova Burcu : Son derece Mars Kova etkisi enerjiksiniz , mücadeleci ve tuttuğunu savaşarak koparan bir haldesiniz.Bu aslında sizi oldukça yordu. Bir de Çarşamba , Perşembe ve Cuma akşamına kadar Ay burcunuzda olacak. 2 güçlü ve kişiyi çok etkileyen gezegenin sizde olması sizi daha duygusal yapabilir. Duygusal konularda öfkeye kapılıp , Mars eril enerjiyle ikili ilişkilerde gerginlik , tartışma başlatabilir , yaşayabilirsiniz.Aynı zamanda Mars sizi iş hayatı , iş konularıyla ilgili mücadeleci tavrınızdan çıkartıp , daha kavgacı , daha agresif ve sözle saldırgan yapabilir. Benim tavsiyem biraz iç dünyanıza çekilen haftanın ilk 5 günü kendinizi sakinleştirip , dinleyin. Çünkü ; bu etkileri fitili ateşleyip , olayı büyütecek etkide kullanırsanız sizi daha da gerer, üzer ve yorar. Halbuki haftanın sizi mutlu eden etkileri Cuma Günü’nden itibaren gelmeye başlayacak. Özellikle para , gelirler , getiriler ile ilgili konularda sizi tebessüm ettirecek durumlar hayatınıza bu haftasonundan itibaren girmeye başlayacak.

Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu : Sosyal Hayatın etkili olduğu günlerle haftaya merhaba diyorsunuz. Aslında dinlenmek isteyen Balık Burçları , Çarşamba ve Perşembe günleri Ay Kova , Mars Kova kavuşumu sizi gerebilir. Akrep Merkür etkisi sizi çok etkili bir şekilde kaygıya , tasaya sürüklüyor. Ama size tavsiyem hem Ay , hem Mars kavuşumu sizi gererken , bir de Merkür etkisi daha da aşağıya çekmesin sizi. Siz Balık Burcu’sunuz , sizin algılarınız , hisleriniz oldukça kuvvetli , Merkür Akrep desteğini , silkelenin ve kendinize destek ve sizi yükseltecek etkilerle kullanın. Aynı zamanda burcunuzdaki Neptün de Merkür Akrep’le size destek olsun. Ay Balık olunca haftasonu sizin dinlenme isteğiniz daha da kuvvetlenecek. Size iyi gelecek konularla ilgilenmeniz ,yalnız olmak , kendi kendinize kalmak iyi şekilde siz Balık Burçları’na etki edecek. Güç toplamanıza haftasonu yardımcı olacaktır.

Astrolog Beliz AKTAN

belizaktan@hotmail.com

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar