EYT ÖRGÜTLENDİ SEÇİM SONUÇLARINA İMZASINI ATTI
Dilek Ete

Dilek Ete

Dilek Ete ile Sosyal Güvenlik

EYT ÖRGÜTLENDİ SEÇİM SONUÇLARINA İMZASINI ATTI

16 Nisan 2019 - 12:21


Emeklilikte Yaşa Takılanlar olmadan seçim olmaz demiştim. Sonuçlar açıklandı. Üç büyük şehir de vatandaşa kapısını sonuna kadar açan , vatandaşı dinleyen millet ittifakı açık ara farkla seçimi kazandı.

Kapalı sandıkta kimin kime oy verdiği bilinmez. Ama bilinen görünen bir gerçek var ki EYT son üç aydır en az siyasi partiler kadar toplantı yaptı. Söylemler de bulundu.Seçim öncesi dinlenmek için bütün başvurularını yaptı.Sesini duymadılar , dikkate almadılar.Ben son haftaya kadar illa ki bir düzenleme yapılır diyordum.Ama olmadı.

EYT içinde tüm partilerden vatandaşlarımız vardı. Seslerine yakarışlarına iktidar tarafında bir tatlı söz bir vicdanlı yürek aradılar. İzmir ‘de yaptıkları iki toplantıda da Sosyal Güvenlik Uzmanı olarak bulundum. Hepsi kendilerine yapılan haksızlığa adaletsizliğe seçim öncesi iktidarın merhem olacağı umuduyla var gücü ile sesini duyurmak için gayret göstererek toplantılara katıldılar.

Talepleri ellerinden haksızca alınan emeklilik hakkının geri verilmesiydi.Erken emeklilik talepleri yoktu.Sadece günü dolan prim günü tamamlanan işsiz olarak yaşı beklemek istemiyordu.Bu da en doğan hak arayışıydı.Kırmadan dökmeden toplantılar yaptılar. Bunun karşılığında tüm iktidar partisi yöneticileri kapılarını kapattı. Kimisi T.B.M.M. toplantısından çıkarılmalarını talep etti. Kimisi İzmir ‘de seçim çalışmalarında bulunan Nihat Zeybekçi gibi kapısına kadar gelen Emeklilikte Yaşa Takılanları geri çevirdi. Neler söylemediler ki?

Türedi dediler.

Erken emeklilik istiyorlar dediler.

Kaynak yok dediler .

Çift dikiş dediler.

Erken emekliliği Sosyal Güvenlik Sistemimizde tasvip etmiyoruz dediler.

Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik yoktur dediler.

Milleti yönetenler Emeklilikte Yaşa Takılanları dinlemedi dikkate almadı. Belki orta bir yol dahi bulunabilecekken dikkate almayıp dinlemeye bile gerek görmediler.

Hal böyle olunca Emeklilikte Yaşa Takılanlar da cevabını sandıkta verdi. Ekonomik Kurtuluş savaşını verdiğimiz şu günlerde fırsatçı, türemiş , erken emeklilik isteyen vatandaşlar kendisini dinleyen dikkate alan partilere oy vererek düşüncelerini ortaya koymuştur.

Sonucu ne olursa olsun devlet adamlığı büyük makamlar kapısını , gönül gözünü vatandaşa kaparsa vatandaş da cevabını sandık da verir.

Her evde en az bir EYT li olduğu düşünülecek olursa bundan sonra ki her adımda bu örgütlü grubu dikkate almak yetkilileri ile görüşerek ortak bir yol belirlemek barış dilini ortaya koymak gerekir.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar