YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı, kayıtlar Pazartesi...

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı, kayıtlar Pazartesi başlıyor!

2020-2021 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından tamamlandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından duyurulan sonuçlarla birlikte sayısal veriler de paylaşıldı. Devlet üniversiteleri, vakıf üniversiteleri ve K.K.T.C deki üniversiteler toplamında 53 bin 163 kontenjan boş kaldı. YKS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL SORGULANACAK? ÖSYM tarafından yapılan açıklama şu şekilde; Adaylarımız sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS […]

03 Ekim 2020 - 10:06

2020-2021 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından tamamlandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından duyurulan sonuçlarla birlikte sayısal veriler de paylaşıldı. Devlet üniversiteleri, vakıf üniversiteleri ve K.K.T.C deki üniversiteler toplamında 53 bin 163 kontenjan boş kaldı.

YKS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL SORGULANACAK?

ÖSYM tarafından yapılan açıklama şu şekilde; Adaylarımız sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler.

ÖSYM EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI SORGU EKRANI

 

EK YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE SAYISAL VERİLER

ÖSYM tarafından yayınlanan ek yerleştirme sayısal verilerine göre, devlet üniversitelerinde 25 bin 578, vakıf üniversitelerinde 22 bin 538 kontenjan boş kaldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte korona virüsten 72 kişi hayatını kaybetti
Son 24 saatte korona virüsten 72 kişi hayatını kaybetti
36 yıl önce bugün Türkiye’de son kez bir kişi idam edildi
36 yıl önce bugün Türkiye’de son kez bir kişi idam edildi