Zoom’a uçtan uca şifreleme özelliği geldi

Zoom’a uçtan uca şifreleme özelliği geldi

COVID-19 salgını ile dünyanın dört bir yanında çok sayıda kişinin evde kalması, eğitim ve iş hayatının evden sürdürülmesi Zoom un toplantı katılımcı sayısında da önemli bir değişim yarattı. Kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte uygulamya eklenen özellik ve güncellemeler de arttı. Zoom şimdi ise güvenlik konusunda önemli bir adım atıyor. UÇTAN UCA ŞİFRELEME ZOOM DA WhatsApp uygulaması, uçtan uca […]

28 Ekim 2020 - 15:07

COVID-19 salgını ile dünyanın dört bir yanında çok sayıda kişinin evde kalması, eğitim ve iş hayatının evden sürdürülmesi Zoom un toplantı katılımcı sayısında da önemli bir değişim yarattı. Kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte uygulamya eklenen özellik ve güncellemeler de arttı. Zoom şimdi ise güvenlik konusunda önemli bir adım atıyor.

UÇTAN UCA ŞİFRELEME ZOOM DA

WhatsApp uygulaması, uçtan uca şifreleme özelliğini uzunca bir süredir bünyesinde barındırıyor. The Verge ün haberine göre, WhatsApp ta sohbetlerin üçüncül kişiler tarafından okunmasını engelleyen bu güvenlik özelliği, artık Zoom da da karşımıza çıkacak. Zoom uçtan uca şifreleme özelliğini kullanıcılarına sunmaya başlayacak.

HEM ANDROİD HEM DE İOS İÇİN

Zoom uçtan uca şifreleme özelliği, Zoom un bulunduğu tüm platformlarda yer alacak. Yani Zoom masaüstü uygulamasında, Android ve iOS için Zoom uygulamasında uçtan uca şifreleme özelliği ile güvenlik sağlanacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eroin dolu araçta sürpriz isim: Kadir Şeker'in kurtardığı kadın...
Eroin dolu araçta sürpriz isim: Kadir Şeker'in kurtardığı...
İYİ Parti Muş İl Başkanı Aşık, koronavirüsten hayatını kaybetti
İYİ Parti Muş İl Başkanı Aşık, koronavirüsten hayatını...